Aqua Fantasy zehirlenme haberini yalanladı... Haberi yapan portallara da sitemini iletti

Aqua Fantasy zehirlenme haberini yalanladı... Haberi yapan portallara da sitemini iletti
07 Ağustos 2018, 13:54
100 çalışanının zehirlendiğine ilişkin haberleri yalanlayan Aqua Fantasy Aquapark Hotels & SPA Genel Müdürü Haluk Alay, 25 çalışanın otel dışından kaynaklanan bir salgından etkilendiğini açıkladı.

Kuşadası Aqua Fantasy Otel 100'ü aşkın çalışanının zehirlendiği yönünde medyaya yansıyan haberleri yalanladı. Bir çalışanın otel dışında yediği yemekten etkilendiği ve lojmanda birlikte kaldığı oda arkadaşlarına bulaştırdığını iddia eden Aqua Fantasy Otel Genel Müdürü Haluk Alay, toplam 25 çalışanın süreçten etkilendiğini açıkladı.

Yazılı açıklamasında habere yer veren turizm haber portallarını da eleştiren Haluk Alay, " Türk turizm camiasını ve özellikle otelleri temsil eden bir media kuruluşunda bu tip asılsız haberin bizden bilgi alınmadan otel ismi ve görseli ile birlikte yayınlanmasından dolayı son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz" dedi.

Haluk Alay'ın konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle:

Evrensel, Siyasihaber.org, amed haber isimli internet siteleri üzerinden duyurulduğu üzere otelimizde çalışmakta olan 100 personelimizin personel yemeğinden zehirlendikleri, karın ağrısı, ishal ve mide bulantısı şikayetleri nedeni ile hastaneye kaldırıldıkları ve serum verilerek evlerine gönderildikleri şeklindeki tamamı ile asılsızdır.

Bununla beraber Türk turizm camiasını ve özellikle otelleri temsil eden bir media kuruluşunda bu tip asılsız haberin bizden bilgi alınmadan otel ismi ve görseli ile birlikte yayınlanmasından dolayı son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

İşletmemizde çalışan yaklaşık 900 çalışanımızdan birinin otel dışında yediği bir yiyecekten bulaşan paraziti, lojmanda birlikte kaldığı oda arkadaşlarına bulaştırması sonucu önlem olarak tüm yakın arkadaşları hastanede doktor kontrolünden geçirilmiş ve yapılan tahliller sonucu sorunun kaynağının içme kullanma suyu veya gıda kaynaklı olmadığı kanıtlanmıştır. Bu durumda olan çalışan sayımız toplam 25 kişidir. Tedavileri hızlı bir şekilde yapılmış olup şu an otel lojmanında 2 gün raporlu olarak istirahat etmektedirler.

Gıda mühendisliği departmanımız denetiminde parazitin otel misafirlerine ve diğer çalışanlarımıza bulaşmaması için , HACCP ISO 22000 standart uygulamasına ek olarak POSI –Prevention of spread of infection- Enfeksiyonun yayılmasını önleme prosedürü- gereği misafirlerin ve çalışanlarımızın kullandığı tüm mekanlar alkol ve klor bazlı dezenfektanlarla dezenfekte edilmiştir.

Konuyu ivedilikle bilgilerinize sunar, bahse konu asılsız haberin düzeltilmesini teminen gereğini önemle rica ederim.

Haluk ALAY

Genel Müdür

Aqua Fantasy Aquapark Hotels & SPA

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha