Rota

Antalya'da neler yaşandı?...İntourist'ten açıklama

Antalya'da neler yaşandı?...İntourist'ten açıklama
23 Kasım 2019, 18:08
İflas eden Thomas Cook'un Rusya ayağı İntourist'in turlarıyla Antalya'ya gelen Rus turistler bazı 5 yıldızlı otellere yerleşemedi. Otellerin turistlere rezervasyonlarının iptal edildiğini belirtip ödeme istediği iddia edildi. İntourist CEO'su Sergey Tolchin'den konuyla ilgili açıklama geldi.

22 Kasım Cuma akşamı ve 23 Kasım Cumartesi sabahı profesyonel kapalı seyahat acentası gruplarında, İntourist'in turlarıyla Antalya'ya gelen turistlerin bazı otellere yerleşemediğine ilişkin mesajlar ortaya çıkmaya başladı. Trendy Lara, MAXX Royal Belek ve Limak'ın otellerinde konaklayacak Rusların sorun yaşandığı iddia edildi. Acentalara göre oteller rezervasyonlarının iptal edildiğini belirtip turistlerden para istedi.

Güncellemeden kaynaklı karışıklık yaşandı

Konunun bir anda yayılmasının ardından iflas söylentileri çıkmaya başladı. İntourist CEO'su Sergei Tolchin konuyla ilgili açıklama yaptı. Bazı otellerin turistlerden ödeme talep ettiğini doğrulayan Tolchin Türkiye'deki partnerlerinin güncelleme çalışmalarından kaynaklı bir karışıklık yaşandığını ifade etti. Sorunun çözüldüğünü belirten Tolchin, " Güncelleme çalışmalarından dolayı Antalya'da bazı oteller rezervasyonları göremedi. Geçiş süreci olduğu için böyle bir hadise yaşandı. Panik için hiçbir neden yok. Şirketimiz istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Turist alıyor ve gönderiyor. İflas söylentileri doğru değil. Şu anda pazarın büyük ve tanınmış oyuncusu hissedarımız. Antalya'da tüm turist yerleşimlerinin % 99'u da planlandığı gibi gidiyor. Karışıklıktan dolayı müşterilerimizin cebinden para çıktıysa tüm paralar kesinlikle iade edilecek ve bu durum için turistlere geri ödeme yapılacak." dedi. Tolchin, Trendy Lara'daki sorunun çoktan çözüldüğünü diğerlerinin de kısa sürede çözüleceğini ifade etti. Tolchin, önümüzdeki hafta geçiş döneminin tamamlanarak sürecin normale döneceğini de ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha