Antalya'da iki otelin fazla odaları yıkılıyor!

Antalya'da iki otelin fazla odaları yıkılıyor!
13 Şubat 2020, 13:13
Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de kaçak yapılar yıkılıyor.

İlçe merkezinde bulunan iki otelin oda olarak kullanılan bölümlerinin imara aykırı olarak yapıldığını tespit eden belediye ekipleri, söz konusu kaçak yapıların yıkımına başladı. Turizm sezonu öncesi kaçak ve imara aykırı yapıların yıkımına hız kesmeden devam eden belediye yıkım ekipleri, Kemer Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı numara 36 adresindeki 464 ada 2 parselde yer alan otelin daha sonra yapılan 1620 metrekarelik alandaki 50 odalık eklenti yapılarını yıkıyor.

Belediye ekipleri, Merkez Mahallesi Şehit Er Hasan Yılmaz Caddesi numara 32 adresindeki 208 ada 13 parselde yer alan bir otelde de imara aykırı inşa edilen 1751 metrekarelik alandaki 30 odanın yıkımını gerçekleştiriyor.

Yıkım çalışmaları devam edecek

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’de kaçak ve imara uygun olmayan yapılaşmalara asla izin vermeyeceklerini bildirdi. Kemer’in Türkiye’de ve dünyada önemli bir turizm merkezi olduğuna işaret eden Topaloğlu, “Belediyemizce İmar Kanunu’na aykırı olduğunu belirlediğimiz iki otelde yıkım çalışması başlattık. İlçemizde kaçak ve imara aykırı otel ve iş yerleri ve büfelerle ilgili olarak belediye ekiplerimiz planlı bir şekilde çalışma yürütüyor. Kemer’de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Haksız kazancın önüne geçmek için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha