TTYD

Antalya 12 aya doğru emin adımlarla gidiyor

Antalya 12 aya doğru emin adımlarla gidiyor
29 Kasım 2018, 11:12
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB)'un düzenlediği 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi “Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği” mottosuyla Antalya’da başladı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nde yaptığı konuşmada turizm denince akla Antalya'nın Antalya denince akla turizmin geldiğini söyledi. Türel, " Bu nedenle turizmin geleceğini konuşacaksak bunu Antalya'da konuşmamız lazım" dedi. Türel, “ 2018 tüm zamanların rekorunu kırdığımız bir yıl oldu. Turizm sektörü çok kısa zamanda sonuç alınabilecek bir sektör değil. Fakat biz el ele vererek zorukları kısa sürede aştık. Turizmin geleceğini konuşacaksak rakamları nasıl öne çıkaracağımızı ve turizm gelirlerini nasıl artıracağımızı konuşmamız gerekiyor." diye konuştu. Antalya'da sezonun 8 aya uzadığını belirten Türel, '12 aya emin adımlarla yürüyoruz' ifadelerini kullandı. Türel, artık nicelik değil niteliğin önem kazandığını vurguladı.

20 milyon turist ağırlayacak kapasiteye sahibiz

Yapılan anketler sonucunda Antalya'ya gelen turistlerin yüzde 90’lar seviyesinde memnuniyete sahip olduğunu vurgulayan Türel, Antalya’nın 20 milyon turist ağırlayacak yatak kapasitesine sahip olduğunu dile getirdi. Türel, iç pazarın turizme olan katkısının küçümsenmemesi gerektiğini belirterek " Bu alanda yeni ibir dil geliştirmemiz gerekir" dedi.Yeni yol haritası bulunması ve rakiplerin önüne geçebilmek için şehrin yaşam kalitesinin artırılması ve kültürel zenginliklerin ön plana çıkarılması gerektiğini anlatan Menderes Türel, " Bunun için çok yatırım yapıyoruz ve daha fazla da yatırıma intiyacımız var" diye konuştu.Kentin altyapı yatırımlarını anlatan Türel, yabancıların Antalya’ya yerleştiğini ve şehrin Barcelona olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha