Anex Group, 2024 yazı için Türkiye’ye uçuş yelpazesini genişletti

Anex Group, 2024 yazı için Türkiye’ye uçuş yelpazesini  genişletti
01 Aralık 2023, 10:58
2022/2023 sezonunu çok başarılı bir şekilde geride bırakan ve yüzde 45 büyümeyle 649 bin misafir sayısına ulaşan Anex Group’un tur operatörü markaları, Anex Tour, Bucher Reisen, Öger Tours ve Neckermann Reisen, 2024 için ürün yelpazesini genişletti.

Anex Group, 2024 yazı için Türkiye’ye uçuş yelpazesini önemli ölçüde genişletti. SunExpress, Mavi Gök, Condor ve Freebird ile uçuş kapasiteleri yüzde 20 oranında artırıldı. Dört tur operatörü markası, 30’unda büyük bir su parkı bulunan toplam 550 her şey dahil otelle, özellikle aileler arasında popüler olan tatil beldesinde çok geniş bir tatil yelpazesi sunuyor.

Öger Tours da programını genişletti. Türkiye ve Doğu uzmanı olan tur operatörü, Anex markaları arasında en kapsamlı Türkiye teklifine sahip. Önümüzdeki yaz için yeni olan beş tur, uzmanın bu sonbaharda programına eklediği turlar oldu. Sekiz günlük “Marmara Denizi Çevresi” turu Türkiye’nin kuzeybatısına, bölgenin en önemli turistik yerlerine uzanıyor. Turun durakları arasında Çanakkale, Bursa ve İstanbul yer alıyor. “Kapadokya’nın Doğal Harikaları”, katılımcılar tarafından Antalya’dan Toros Dağları üzerinden Konya’ya ve Türk Rivierası’na geri dönen aynı isimli turda deneyimliyor. Efes ve Pamukkale, sekiz günlük “Batı Türkiye” turunun programında yer alan çok özel iki nokta. “Antik Dünya” turunda ise Anadolu’daki en önemli antik yerler ziyaret edilmektedir. Belirli tarihlerde “Klasik Batı Türkiye Turu” sizi önce İstanbul’a, ardından pastoral manzaralar eşliğinde Pergamon, Efes ve Bursa’daki antik ve Osmanlı kültürünün önemli noktalarına götürür.

Anex Group misafirleri önümüzdeki yaz tatillerini Bodrum’da geçirmek istediklerinde daha fazla seçeneğe sahip olacaklar. Türkiye’nin St Tropez’i olarak anılan Ege’nin bu şirin beldesi, ülkenin en güzel tatil yerlerinden biri olmasının yanı sıra hareketli gece hayatıyla da tanınıyor. Tur operatörü markalarının portföyü Bodrum’da 90 otele ulaşarak bir önceki yıla kıyasla yüzde 25 daha genişletildi.

Anex Group, Anex Tour, Bucher Reisen ve Neckermann Reisen markalarıyla İspanya’da da çok güçlü bir şekilde temsil ediliyor. Almanya ve Avusturya’dan haftalık 56 sefer ve 90’dan fazla otelle Mallorca tartışmasız en fazla talep gören Balear adasıdır, onu haftalık 8 sefer ve 95’ten fazla otelle İbiza takip etmektedir. Haftada iki kez sefer düzenlenen Minorka’da ise grubun programında 15 konaklama tesisi bulunuyor. Balear Adaları bağlantıları için uçuş ortakları Eurowings ve Condor’dur. Tur operatörü markaları Kanarya Adaları’nda da çok geniş bir portföye sahip: Gran Canaria’da haftada 70 sefer ve 90’dan fazla otel; Fuerteventura’da haftada 54 sefer ve 85’ten fazla otel; Tenerife ve La Gomera’da haftada 63 sefer ve 160’tan fazla otel; Lanzarote’de haftada 19 sefer ve 65’ten fazla otel; La Palma’da haftada 11 sefer ve 10’dan fazla otel. Uçuşlar Condor, Sundair ve Eurowings tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yunanistan, Almanlar için en popüler tatil destinasyonlarından biri ve bu durum Anex tur operatörü markalarının yelpazesine de yansıyor. Grubun Yunanistan’daki programında, çoğu Girit, Rodos ve Kos gibi büyük Yunan adalarında olmak üzere 1.100’den fazla otel bulunuyor. Girit’teki yaklaşık 350 otelle birlikte, Yunanistan’ın en büyük adasındaki teklif önümüzdeki yaz için 40 konaklama tesisi ile genişletildi.

Kuzey Afrika’daki tatiller, iyi fiyat-performans oranı, çok çeşitli her şey dahil teklifleri ve kapsamlı spor ve eğlence seçenekleri nedeniyle aileler arasında çok popülerdir. Anex Group’un tur operatörü markalarının Mısır’daki portföyünde 150’si Hurghada bölgesinde olmak üzere 260 otel bulunuyor.

Tunus’ta Nouvelair, Tunis Air, Eurowings, Edelweiss Air, Easyjet ve Lufthansa tarafından hizmet verilen Monastir, Enfidah, Tunis ve Djerba olmak üzere dört havaalanı bulunmaktadır. Anex Tour ve Öger Tours’un konukları bu popüler tatil beldesinde anakarada 80’den fazla otel ve tatil köyü, Cerbe’de ise yaklaşık 30 otel arasından seçim yapabilmektedir. Fas’ta, Anex Group’un tur operatörü markalarının programında 55 otel bulunuyor; bunların 25’i sahil beldesi Agadir’de, 30’u ise kraliyet şehri Marakeş’te.

Anex Tour ve Öger Tours önümüzdeki yaz Arap Körfezi’nde daha da gözde destinasyonlar sunacak. Öger Tours’un bu kış portföyüne eklediği Bahreyn de önümüzdeki sezon programa dahil olacak. Krallıkta, Türkiye ve Doğu uzmanının misafirleri, ekonomik şehir otellerinden lüks hostellere kadar 28 farklı konaklama türü arasından seçim yapabilecek. Katar’daki teklif de genişletildi: 35 otel ile emirlikteki konaklama sayısı iki katına çıktı. Umman’da tur operatörünün konukları üç ila beş yıldız aralığında 40 farklı otel arasından seçim yapabiliyor. Birleşik Arap Emirlikleri açık ara en geniş tatil yelpazesine sahip. Anex Tour’un programında Dubai, Abu Dhabi, Ras Al Khaimah, Sharjah, Ajman ve Fujairah olmak üzere beş emirlikte yaklaşık 200 otel bulunuyor. Yaz aylarında fiyatların kışa kıyasla daha düşük olması nedeniyle, BAE’deki tatiller yılın sıcak aylarında da giderek daha fazla talep görmektedir. BAE’nin 2 yıldızlı şehir otellerinden lüks sahil otellerine kadar çeşitlilik gösteren otel yapısı da geniş bir konaklama yelpazesi sunmaktadır. Körfez Ülkeleri ve Umman’a Qatar Airways, Emirates, Ethiad, Lufthansa, Swiss, Austrian ve Türk Hava Yolları gibi çok sayıda tanınmış tarifeli havayolu şirketi hizmet vermektedir.

370’ten fazla oteliyle Tayland, en yüksek hacimli uzun mesafeli tatil destinasyonudur. Bangkok ve çevresinde, Phuket ve Ko Samui’de ve Khao Lak bölgesinde konaklama imkanı sunulmaktadır. Anex Tour, Neckermann ve Bucher Reisen’in Karayipler’deki portföyü bir önceki yıla kıyasla önemli ölçüde genişlemiştir. Meksika’daki Riviera Maya’daki otel sayısı neredeyse iki katına çıkarak 85’e ulaştı. Dominik Cumhuriyeti’ndeki teklif de yüzde 50 oranında genişletildi. Anex tur operatörlerinin konukları Punta Cana’da 115 farklı otel arasından seçim yapabiliyor. Tatilciler Maldivler’de de 125 adada, orta sınıf otellerden en lüks tatil köylerine kadar 125 otel arasından seçim yapma şansına sahip. Mauritius’ta ise Anex Group tur operatörü ile seyahat eden tatilciler 40 otel arasından seçim yapabiliyor. New York’a ilgi duyanlar ise Neckermann ve Bucher Reisen’in programında Büyük Elma’da kalabilecekleri on otel bulabilecekler.

Anex Group, kendi arabası ile veya trenle tatile çıkmak isteyenlere de seçenekler sunuyor. Benelüks, Almanya, Fransa ve İtalya’nın da aralarında bulunduğu on bir destinasyonda 2.000’den fazla konaklama tesisi tatiller için uygun seçenekler arasında. Hırvatistan’daki teklif özellikle kapsamlıdır ve yüksek talep nedeniyle önümüzdeki sezon için yüzde 20 oranında genişletilmiş. Adriyatik kıyısındaki ülkede tatiller trendde: geçen yıl konuk sayısı neredeyse iki katına çıktı. 2024 yazında Anex Group’un tur operatörü markalarının programlarında Dubrovnik, Split, Rijeka ve Pula bölgelerinde yaklaşık 300 otel bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha