HIKVISION

Almanya'daki Türk tur operatöründen kötü haber

Almanya'daki Türk tur operatöründen kötü haber
16 Mayıs 2019, 13:01
Merkezi Almanya Karlsruhe'de bulunan Türk tur operatörü H & H Touristik GmbH'in faaliyetlerini sürdürmesi için verilen mücadeleden sonuç alınamadı.

Merkezi Almanya Karlsruhe'de bulunan Türk tur operatörü H & H Touristik GmbH kapanıyor. H & H Touristik GmbH Karlsruhe İdari Mahkemesine başvurarak iflasını istemiş 6 Şubat 2019'da Karlsruhe Bölge Mahkemesi tarafından H & H Touristik GmbH'nın geçici iflas yöneticiliğine Michael Pluta atanmıştı. Tur operatörünün iflas isteme nedeninin likidite zorlukları olduğu belirtilmişti.

20'den fazla talipliyle görüşüldü

Geçici iflas yöneticisi Pluta H & H Touristik için 20’nin üzerinde müşteri adayıyla görüştüklerini ancak sonuç alamadıklarını açıkladı. Şirketin faaliyetlerini sonlandıracağını belirten Pluta'nın verdiği bilgiye göre şirket 1 Haziran'dan sonra rezervasyon almayacak. H & H Touristik Ağustos ayında tamamen kapanacak. Şirket bünyesindeki 64 personel işsiz kalacak.

65 milyon Euro ciro yapmıştı

1986 yılında Hakan Enüstün kurulan H & H Touristik’ten tur satın alanların parasının sigorta şirketi tarafından ödeneceği belirtilmişti. H & H Touristik hem grup ve paket turları sunan, hem de golf tatili konusunda uzmanlaşmış bir tur operatörü. Galavital adı altında Netto ve Funke Medya Grubu´na ait olan Globista sitesi için ürünler sağladı. 2017-18 turizm sezonunda H & H Touristik kendi verdiği bilgilere göre 84.000 yolcu ile 65 milyon Euro ciro yapmıştı.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha