Alkoçlar'ın konkordato süresine ikinci uzatma

Alkoçlar'ın konkordato süresine ikinci uzatma
04 Mart 2019, 14:40
Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ'nin konkordato süresi ikinci kez uzatıldı.

Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar'ın sahibi olduğu Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ'nin konkordato süresi ikinci kez uzatıldı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Alkoçlar'a 15 Ekim'de verilen 3 aylık geçici mühletin 8 Ocak 2019'dan başlamak üzere 2 ay uzatılmasına karar vermişti. Mahkeme geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada ise Alkoçlar Otelciliğin konkordato süresini 21 Şubat 2019'dan başlamak üzere 1 yıl uzattı. Alkoçlar Otelcilik, toplamda 1400 yatak kapasitesine sahip Kemer, Bodrum ve Alaçatı’daki 3 otelin işletmeciliğini yapıyor.

Geçici nakit sıkıntısı

Alkoçlar Otelcilik'ten geçtiğimiz Ekim ayında mahkemeye sunulan konkordato talepli dava dilekçesinde, şirketin icra takipleri baskısı ile faaliyetlerini sürdürememe tehlikesi yaşadığı kaydedilerek, yaşanan nakit darboğazın geçici olduğu vurgulanmıştı. Alkoçlar Otelcilik ve Turizm AŞ avukatı Emre Ergenç " Başvuru ile tüm paydaşlar korunması amaçlanıyor. Bin 300 kişiye istihdam sağlayan şirketin devamlılığını sağlamak istiyoruz. Bankalar yüksek faizle dahi kredi kullandırmıyor. Bu nedenle geçici nakit sıkıntısı oluştu. Nakit akışını düzenlemek ve yeni sezona sorunsuz girebilmek için vadeli konkordato ile borçları yeniden yapılandırmayı talep ettik." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
süleyman
14 Mart 2019, Perşembe 04:41
Bin 300 kişiye istihdam sağlayan şirketin devamlılığını sağlamak istiyoruz.kulağa nekadar hoş geliyor değilmi ama başta kuşadası alkoçlar adakuleden gönderdiğiniz personel olmak üzere hangisinin haklarını verdiniz ki mahkemeye verdiğimiz halde avukatlarınız tenezzül edip davalara bile katılmıyorlar tahakküt ettiğiniz tazminatları bile inkar ettiniz hangi borçları yapılandırmasından bahsediyorsunuz hakkımızı yediniz kul hakkına girdiniz bunların elbet ahı çıkacaktır yaradan yarına bırakır ama yanınıza bırakmaz inşallah
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha