Alanya'da 74 yıl sonra CHP dönemi!

Alanya'da 74 yıl sonra CHP dönemi!
01 Nisan 2024, 11:30
Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden Alanya ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde CHP Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik ipi göğüsledi.

Dün yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde Antalya Alanya’da yüzde 26,58 oy alan MHP’nin adayı mevcut başkan Adem Murat Yücel seçimi kaybetti. Oyların yüzde 45,32’sini alan Osman Tarık Özçelik, Alanya’nın yeni belediye başkanı oldu.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre seçim yarışını kazanan CHP Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik vatandaşlarla buluştu.

74 yıl sonra CHP’nin Alanya Belediye Başkanı oldum

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin balkonundan kalabalığa seslenen Özçelik, "74 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin Alanya’da belediye başkanı sizler sayesinde oldum. Hep beraber kazandık. Sizlerden gurur duyacağınız bir oy atın istedim. Yaptınız, birlikte tarih yazdık. Çok büyük emekler verdiniz, çok büyük fedakarlıklarda bulundunuz ve bugün Alanyamız’ın geleceğini değiştirdiniz. Yepyeni bir döneme girdik. Genel Başkanı Özgür Özel’e huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Kampanyamıza destek veren genler, annelere, babalara, çocuklara kısacası hepinize çok teşekkür ediyorum. Seçilir seçilmez çalışmalarımıza başlayacağız. Mazbatamızı alıncaya kadar bir süre tebriklerinizi seçim ofisinde alacağım. Hepinizi tek tek öpeceğim, tek tek teşekkür edeceğim. Ne mutlu bize başardık” dedi.

Seçimi tüm Alanya kazandı

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Osman Tarık Özçelik, “Değişimin gerçek adresi olan bize, desteğinizi ve teveccühünüzü en güçlü bir şekilde gösterdiniz. Antalya’da da Muhittin Başkanımız ile birlikte Alanya’da yapmak istediklerimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte işbirliği halinde gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz tüm sözleri tutacağımızdan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Projelerimizi çok hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Alanya bizlere emanet” sözlerini de kullandı.

Osman Tarık Özçelik kimdir?

1 Kasım 1962'de Alanya'da doğan Osman Tarık Özçelik, ilk, orta ve lise eğitimini Alanya'da tamamladı. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden kimya mühendisi olarak mezun olan Özçelik, tarım, turizm ve sağlık alanında faaliyetlerde bulundu. Özçelik, evli ve 2 çocuk babası.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha