Acentalar soruyor: Bakan Ersoy neden sessiz?

Acentalar soruyor: Bakan Ersoy neden sessiz?
01 Nisan 2020, 15:05
Seyahat acenteleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan kendilerine sahip çıkmalarını istedi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi 8 bin acenteci, hazırladıkları görsel ve sosyal medya ilanlarında "Sesimizi duyan var mı?" diye seslendi.

Sözcü Gazetesi’nden Latif Sansür, Corona virüsü salgınında zarar gören acentaların tepkilerini dile getirin bir haber hazırladı. Seyahat acenalarının Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sesini duyurmakta güçlük çektiğine dikkat çekilen haberde, “Bakan Ersoy’un sessizliğine” dikkat çekildi.

Haberde Ersoy’un sessizliği şöyle dile getirildi:

‘Turizm bakanı neden sessiz?’

TÜRSAB Asya ve Kuşadası Bölge Temsil Kurulları’nın başlattığı ve kısa sürede diğer bölgelere yayılan tepkide, özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sessizliğine dikkat çektiler.

Acenteciler, “Binlerce acentenin kapanmasından, bunca emeğin heba olmasından dolayı kaygılıyız. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ve bağlı kurumların biz acentelere reva gördüğü bu sessizlikte çığlığımız gittikçe büyüyor” diyerek, tepkilerini dile getirdi.

‘Nefes kredisi verilmesini bekliyoruz’

Acenteciler, nefes kredisi beklediklerini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenerek, kendilerine sahip çıkılmasını istedi.

Acenteciler, “Sayın Cumhurbaşkanım, biz adalet istiyoruz. Başta Kültür Turizm Bakanlığımız ve iştirakleri olmak üzere devletimiz tarafından çıkarılacak ekonomik tedbir paketlerinde, turizmin lokomotifi seyahat acentelerinin sektörel anlamda hassaslığının da göz önüne alınarak, sektörümüze özel destek paketlerinin çıkarılmasını, SGK, vergi borcu geçmişi talep edilmeksizin tüm acentelerimize nefes kredisi verilmesini bekliyoruz” diyerek kendilerine destek olunmasını istedi.

Yorumlar
Ahmet Yavuz
03 Nisan 2020, Cuma 04:23
İnsanlara yazık, etstur tek başına tekelliği perçinlensin, sit alanlarında büyüsün diye binlerce Seyahat Acentası cehennemin dibine gönderiliyor. Hiç mi bizi duyan olmayacak?
Süleyman Atay
02 Nisan 2020, Perşembe 08:53
2019 Kasım ayında A grubu seyahat acente Ruhsatına başvurdum. Acenteyi 4 ay oldu açalı . Teminatı yatırdım ruhsat olmadığı için zaten bilet satamadım. Şimdi Tursab 10 gün içinde 72 bin TL yatır diyor. Aradım Tursab kardeşim böyle bir durumda turizm ne olacağı belli değil yok mu bi çaresi erteleyin dedim. Tık yok
Nesrin
02 Nisan 2020, Perşembe 01:13
Sgk problem ayrıca biz thy bilet kestik ve iptal talep ettik 45 günlük bir süreçten bahsediyor kredi kartı ödemelerimiz özellikle ticari kartlarda ödeme günü geldi 45 gün nedir?ertle kartı oda yok eee nedir yani ?Bari elinizdeki imkanları kullanın thy söleyin ödesinki bende karta ödeyeyim faiz Gelmesin?İlla kredi alıp borçlandırmak nedir?Türsaba biz senelik aidat ödüyoruz?Neden ilgilenmiyor öyleyse çıksın aradan bize en azından devlete ver katılım payı tursaba senelik öde yeter yolunduk
Ahmet Şahin
02 Nisan 2020, Perşembe 10:30
Ona göre küçük ölçeklide olsak, Bakan Bizleri Rakip Olarak Görmekten vaz geçsin... T.C. Vatandaşı, Vergi Mükellefi, Binlerce istihdam oluşturmuş, Turizmin lokomotifi Seyahat Acentalarıyız, Cumhurbaşkanı Sesimizi duysun
Halil Akman
02 Nisan 2020, Perşembe 12:19
TURSAB yüzünden senelerce bir ton ceza parası ödedim. Alnımın teriyle gece gündüz popomdan ter akıtarak hakkımla kazandığım paraları TURSAB yüzünden cezalara ödemek zorunda kaldım. Hepsi haram olsun, helal etmiyorum. Senelerdir vergi mükellefiyim, 30 seneden fazladır turizmde hizmet sektöründeyim, üniversite bitirmedim ama mesleğimle alakalı olarak bitirene 2 defa tur bindiririm. Turizmle hiç alakası olmayan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen gulyabani tipli adamlar bir yerlerden buldukları paralarla acenta sahibi olup adam oldular. Acentacılık yapmak için değil de belge satmak için acenta oldular. TURSAB bunu bilmiyor mu? Hem de öyle bir biliyor ki ama onun düşündüğü cebine girecek toplu para ve senelik alacağı aidat. O kadar parayı bulup acenta sahibi olabilenin zaten zengin demektir o yüzden ben ağlayan acentalara hiç acımıyorum. Keşke acenta olacak param olsa da ağlayacak durumda olsam. Ancak hava kredisi verirler, tırnağı olan kendi başını kaşır o da kaldıysa tabi
Mehmet tozlu
01 Nisan 2020, Çarşamba 08:48
Sgk vergi kredi neden sadece acentelere .turizmde bi sizmi varsiniz esnaf ne olacak calisanlar ne olcak...
Nurkan Sert
01 Nisan 2020, Çarşamba 03:51
Turizm bakanı Beştepe tarafından atanmış bir bakan, Beştepe onaysız hiçbir konuda görüş dile getiremez
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha