HIKVISION

440 milyon kişiyi yollara dökecek bayram yaklaşıyor

440 milyon kişiyi yollara dökecek bayram yaklaşıyor
11 Ocak 2020, 13:08
Çin Bahar Bayramı’na hazırlanıyor.

25 Ocak’ta başlayıp 18 Şubat’ta sona erecek olan Bahar Bayramı’na hazırlanan Çin’de 440 milyon kişinin üç milyar seyahat yapacağı öngörülüyor. Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, 2020 Bahar Bayramı yolcu taşımacılık durumu ve ilgili çalışmaların düzenlenmesine ilişkin bilgi verildi.

Çin Devlet Demir Yolu Dairesi Başmühendisi ve Basın Sözcüsü Yan Hexiang, basın toplantısında yaptığı konuşmada, 25 Ocak’ta başlayacak Bahar Bayramı’nda trenle taşınan yolcu sayısının geçen yıla göre yüzde 8 oranında artışla 440 milyonu bulmasının tahmin edildiğini belirtti.

Çin Ulaşım ve Taşımacılık Bakanlığı Başmühendisi Wang Yang de kara yolu ve gemi taşımacılığı konusuna değinirken, Bahar Bayramı sırasında kara yolu yolcu seferleri için 790 bin adet otobüs, gemi yolcuları için yaklaşık 190 bin adet gemiyle yolculara hizmet sağlanacağını bildirdi.

Çin Sivil Hava Yolları Dairesi’nden Başpilot Wan Havalimanı'nda giriş-çıkış yapan yolcu sayısının 1 milyon 900 bini bulacağını ve toplam uçak seferi sayısının 12 bin 500’ü geçeceğini kaydetti.

Wan Xiangdong ayrıca, bayram sırasında günlük uçak sefer sayısının geçen yıla göre yaklaşık yüzde 13,3 oranında artışla 17 bini geçeceğini, bunlar arasında Beijing Daxing Uluslararası Havalimanı’nda giriş-çıkış yapan yolcu sayısının 1 milyon 900 bini bulacağını ve toplam uçak seferi sayısının 12 bin 500’ü geçeceğini kaydetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha