300 otel çalışanı mağdur edildi iddiası

300 otel çalışanı mağdur edildi iddiası
08 Ekim 2018, 17:07
Kırşehir Ramada Resort Termal Otel’in eski yöneticisi Selçuk Kuttaş, kendisi dahil 300 kişinin oteldeki alacaklarını yıllardır alamadıklarını öne sürerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Kasım 2015 ve Haziran 2016 arası Kırşehir Ramada Resort Termal Otel'in genel müdür yardımcılığını yürüten Selçuk Kuttaş, Arteks Termal Otelcilik Turizm İnş Tic ve San A.Ş tarafından işletilen Ramada Resort Termal Otel'de çalıştığı süre zarfında 2 aylık maaşını bölük pörçük bir kaç ayda alabildiğini öne sürdü. Maaşları ödenmediği için 8 ay görev yaptıktan sonra istifa ettiğini belirten Kuttaş “ Bana maaş alacağıma karşılık 6 adet senet verdiler. Ben yasal süre içinde bu senetleri avukatıma verdim. Avukatım senetleri işleme koydu. Ancak bu zamana senetlerimi tahsil edemedim.” diye konuştu.

Eski personelin 500 bin lira civarında alacağı var

Görevi süresince eski alacaklı personel ve ailelerinin kendisini telefonla arayarak maaş alacakları için yardım etmesini istediklerini belirten Kuttaş “Maalesef böyle bir işverenle bunu başarmak imkansızdı. Kendilerine maalesef yardımcı olamadım. 300 ile 400 personel otelin eski ismi olan Makissos Otel zamanından beri maaşlarının bir kısmını benim gibi alamamışlar. Bu meblağ 500 bin TL arasında tutuyor. Ortaklardan biri iki dairesini satsa hem eski personelin maaşlarını hem de tedarikçilerin maaşlarını ödeyecek. Ama maalesef bu benim çalıştığım süre içerisinde gerçekleşmedi.” diye konuştu. Kendisinin elinde senetleri olduğu için hakkını daha rahat arayabildiğini belirten Kuttaş “ Ama eski otel çalışanı pek çok kişi ellerinde senet olmadığı için yıllardır haklarını alamıyorlar. Bu mağduriyet bir an önce giderilmeli” diye konuştu.

Otelin üç hissedarı olduğunu belirten Kuttaş büyük ortakların otel işletmesini küçük ortak Oğuz Altın’a verdiğini kendisi inşaat mühendisi olan ve Ankara’da yaşayan Altın’ın mağduriyetlere sebep olan kişi olduğunu iddia etti. Senetlerde imzası olan kişinin Oğuz Altın olduğunu söyleyen Kuttaş “ Şu anda otel ikinci büyük ortak olan Malkoç ailesi tarafından işletiliyor. Otelin yarısı ise Antalya'da faaliyet gösteren Armas Otel grubu tarafından bir kaç ay önce satın alınmış.” dedi.

İddialar asılsız

Turizm Ajansı’nın aradığı Oğuz Altın ise kendisinin otelde bir dönem yönetici olarak görev yaptığını yaptığını ama hissedar olmadığını söyledi. Otelde bir süre görev yaptıktan sonra ayrıldığını savunan Altın, iddia edildiği gibi bir mağduriyet olmadığını öne sürdü. Kırşehir Ramada Resort Termal Otel yetkilileri de otelin işletmesini yeni aldıklarını belirterek konunun kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>