300 milyon dolara satın aldı, hedefi 60 lüks otel

300 milyon dolara satın aldı, hedefi 60 lüks otel
01 Mart 2019, 15:30
Inter Continental Hotel Group (IHG), Six Senses Hotels Resorts Spa'nın 300 milyon dolara satın alındığını açıkladı.

Inter Continental Hotel Group (IHG), Six Senses Hotels Resorts Spa'nın 300 milyon dolara satın alındığını açıkladı. Horwath HTL şirketi, bu satın almada mevcut işletilen otel mülklerinin ve yapım aşamasında olan spa, sağlık hizmeti de sunan tüm projelerinde teknik satın alma raporunda kritik rol oynadı.

Horwath HTL Türkiye ofisinden Metin Erdoğdu ve Alp Ancel, Six Senses Bodrum Kaplankaya ve yapımı süren İstanbul Sarıyer Six Senses oteli için çalışmaları yürüttü. Satın alma, IHG’nin lüks marka portföyünü destekliyor.

Sağlıklı yaşam ve sürdürülebilirlik odaklı Six Senses şu anda dünya genelinde 16 otel ve tatil köyünü yönetiyor ve yapım aşamasında olan 18 oteli bulunuyor. Şirket ayrıca hali hazırda 50’den fazla proje için pazarlık görüşmelerini sürdürüyor.

IHG, önümüzdeki on yıl içinde Six Senses’ın otel sayısını 60'a çıkartmak istediğini belirtti. Six Senses ayrıca Six Senses ve LivNordic (Raison d'Etre aracılığıyla) markaları altında 37 spa işletiyor.

IHG CEO'su Keith Barr, “Bu satın alma lüks otel segmentimizi daha da ileri götürecek. Six Senses’in çekici yapım aşamasındaki projeleri bize yüksek kaliteli büyüme için bir platform sunuyor. IHG girişiminin gücüyle Six Senses'i gelecek on yılda küresel olarak 60'tan fazla mülke yükseltebileceğimize inanıyoruz. Bu satın alma, bir yıl önce belirttiğimiz stratejik büyüme girişimlerimizi teyit ediyor; bu da hızla büyüyen 60 milyar dolarlık lüks otel segmentinde yeni markalar ekleme taahhüdümüzü destekliyor. ” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha