225 milyon Euroluk otele sahip dev proje görücüye çıktı

225 milyon Euroluk otele sahip dev proje görücüye çıktı
17 Kasım 2018, 13:57
Galataport Projesi, dünya çapındaki en önemli fuarlar arasında gösterilen Fransa'nın Cannes şehrindeki MAPIC 2018’e Türkiye’den katılan tek yatırımcı oldu.

Doğuş Grubu’nun Bilgili Holding ortaklığı ile yürüttüğü Galataport Projesi; perakende ve gayrimenkul alanında dünya çapındaki en önemli fuarlar arasında gösterilen MAPIC 2018’de ilk kez yer aldı. 80 ülkeden 9000’e yakın katılımcı ve 2000’in üzerinde markayı ağırlayan fuarda, Galataport Projesi’nin konsept detayları paylaşıldı.

Peninsula hem otel işletmecisi hem de yatırımcı olacak

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, geçtiğimiz aylarda medyaya yansıyan açıklamalarında Galataport’a dünyanın en önemli lüks otel zincirlerinden Peninsula Otel’in geleceğini belirtmişti. Şahenk, " Peninsula, otel işletmecisi olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak geliyor. Yüzde 50 ortaklığımız söz konusu. 225 milyon Euro’luk yatırım söz konusu. Peninsula’nın ülkemize yatırımcı olarak gelmesi bizim için önemli. Peninsula, şimdiye kadar yatırım için 60 milyon Euro’yu getirmiş bulunuyor. " demişti.

'Galataport projesi büyük ilgi gördü'

Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Erdem Tavas, dünyaca ünlü marka ve geliştiricilerin bulunduğu “Retail, A Booster for Tourism” oturumunun konuşmacıları arasında yer aldı. Fuar kapsamında Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. Yönetimi adına konuşan Erdem Tavas, Galataport’un bir gayrimenkul projesinin ötesinde olduğunun altını çizerek şu bilgileri aktardı: “Galataport; içerisinde barındırdığı kruvaziyer limanı, sahasında bulunan müzeler ve yeni geliştirilecek alışveriş, yeme-içme birimleri ve ofis alanları ile dünyanın önde gelen lüks otel zincirlerinden birinin yer alacağı, sadece Türkiye ekonomisine değil ülke turizmine de önemli katkıları olacak bir yatırım. Şehrin yeni kültür-sanat ve tasarım merkezi olacak projeyi, sektörün en önemli fuarlarından biri olan MAPIC’te ilk defa tanıtıyor olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduk. Fuarda, hem İstanbul’u hem de projemizi tanıtma fırsatı bulurken, birçok yerli ve yabancı marka ile de konsept ve planlamalarımızı paylaştık. Galataport, yaptığımız görüşmelerde büyük ilgi gördü.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha