2022 için iddialı tahmin!

2022 için iddialı tahmin!
02 Mart 2021, 13:16
İngiltere'nin en büyük ikinci tur operatörü JET2 Holidays CEO'su Steve Heapy 2022'yle ilgili oldukça iddialı bir tahminde bulundu.

İngiltere'nin kısıtlamalarla ilgili yol haritasını belirlemesi tur rezervasyonlarında patlama yaşanmasına neden olmuştu. Artan rezervasyonlar İngiliz turizmcileri de umutlandırdı.

O gelişmeden sonra en güçlü talep Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Kanarya adalarına oldu

İngiliz hükümetinin kısıtlamalarla ilgili açıkladığı yol haritasının seyahatseverler için teşvik edici olduğunu ifade eden İngiltere'nin en büyük ikinci tur operatörü JET2 Holidays CEO'su Steve Heapy yol haritası duyurusundan bu yana tüm destinasyonlara yapılan rezervasyonların önceki dönemlere göre büyük artışlar gösterdiğini söyledi. Heapy, “ Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Kanarya Adaları talebi güçlüydü. Muhtemelen en çok talep gören destinasyonlar bunlar. Ancak diğer destinasyonlara da talep arttı" dedi.

2022, 2019'un üzerinde olacak

Artan rezervasyonların turizm sektörü için güçlü bir toparlanma sağlayacağını belirten Heapy, 2022 kapasitelerinin 2019'un da üzerine çıkacağı tahmininde bulundu. Yılda 4,8 milyon yolcu taşıma lisansına sahip olduklarını belirten Heapy, kısıtlamalar sebebiyle planlamasını yaptıkları 2021 kapasitelerini yüzde 20 civarında azalttıklarını da söyledi. İngiliz hükümetinin kısıtlamalarla ilgili açıkladığı yol haritasının seyahatseverler için teşvik edici olduğunu ifade eden Heapy “ 2022'nin hem kendimiz hem de sektör için geri dönüş yılı olmasını umuyoruz. İnsanlar neredeyse bir yıldır kapalı tutuluyorlar. Bence pek çok insan bulunduğu mekanlardan uzaklaşmak isteyecek. Kendilerine tatil borçlarının olduğunu hissedecekler. " diye konuştu.

Yer bulunamayabilir

Bir taraftan güçlü talep varken diğer taraftan turizm sektöründe kapasitelerin de koronavirüs salgınından dolayı azaldığını belirten Heapy, " Belki de tüm oteller açılmayacak ve yerinde sosyal mesafe olabilir. Bu yüzden insanlar için erken rezervasyon yaptırmanın oldukça akıllıca olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu devam ederse tedarik konusunda bazı kısıtlamalar olabilir. Bunu söylemek zorundayım. " dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha