2019'da Rus turist sayısı en fazla ne kadar artar?

2019'da Rus turist sayısı en fazla ne kadar artar?
27 Şubat 2019, 08:12
Rus tur operatörü İntourist’in İcra Direktörü Sergey Tolchin, bu yıl Antalya'ya gelecek Rus turist sayısındaki artışla ilgili öngörülerini paylaştı.

Rus tur operatörü Intourist'in İcra Direktörü Sergey Tolchin, bu yıl Antalya'ya gelecek Rus turist sayısındaki artışla ilgili ilgili öngörülerini paylaştı. Geçen yıl Antalya'ya bir önceki yıla göre yüzde 26.3 artışla 4.8 milyon Rus turist gelmişti. Tolchin'e göre, ulaşım hacmine bağlı olarak en iyi senaryoda, 2019 sezonunda Antalya'ya gelen Rus turist akışı yüzde 4.5 artacak. Kötümser senaryoya göre 2018 'e göre turist sayısı düşecek. 2019 sezonunda, tüm uçuşlarda olası koltuk ayarlamalarını dikkate almadan her bir koltuk için Antalya'ya güvendiklerini belirten Tolchin'e göre Türkiye şimdiden çok pahalı ve yaz sezonuna yaklaştıkça kalan odaların fiyatı daha da pahalanacak. Türkiye'de sezonun başlangıcına daha yakın bir dönemde tur satın almanın maliyeti şimdiye göre yüzde 30 daha yüksek olacak.

Şubat'taki fiyatlar Mart'ta olmayacak

Türk otelcilerin İspanya ve Bulgaristan yerine Türkiye'yi tercih eden Avrupalı turistlerin artan talebi sebebiyle aşırı beklenti içinde olduğunu belirten Tolchin, " Tabi ki Türk otellerinin yüksek sezona yakın bir dönemde duruma göre bazı fiyat ayarlamaları ve özel teklifleri olabilir ama olsa bile çok kapsamlı olmayacaktır. Bu yüzden Rus tüketicilere Türkiye'ye erken rezervasyon promosyonlarının sona ermesini beklemeden rezervasyon yaptırılmalarını tavsiye ediyoruz. Şubat ayındaki fiyatlar Mart ayında olmayacak " diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha