200 milyon Euroluk otele yabancılar talip

200 milyon Euroluk otele yabancılar talip
11 Aralık 2018, 11:55
Trabzonspor kulübü eski başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın oğlu Soner Yılmaz'ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Tek-Art Holding, Alaçatı Zigana Resort'un satışıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Tek-Art'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'a yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada İzmir Alaçatı'da bulunan 167 odaya sahip Resort Zigana Alaçatı Hotel'in 200 milyon Euro üzerinden satışı için Yönetim Kurulu Başkanı Soner Yılmaz'a yetki verildiği hatırlatıldı.

Yabancılarla görüşülüyor

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda ek açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. Söz konusu Gayrimenkul satışı için yabancı yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirilmekte olup, somut bir gelişme yaşandığında değerli yatırımcılarımıza ve kamuoyuna bilgi verilecektir."

İlk misafirlerini 2017'de ağırlamıştı

Mehmet Ali Yılmaz'ın oğlu Soner Yılmaz'ın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Tek-Art Holding bünyesindeki Alaçatı Zigana Resort, 96 standart, 6 suit, 65 apart villa tipi ünite olmak üzere toplam 167 odaya sahip. 80.966 m² yüzölçümüne sahip otel, ilk misafirlerini 2017'de ağırlamaya başlamıştı. Bu yıl tam olarak faaliyete başlayan tesis açık ve kapalı havuzlara sahip. 500 metre uzunluğunda sahil şeridi olan Alaçatı Zigana Resort’te futbol başta olmak üzere bir çok spora yönelik aktivite alanları da bulunuyor. Alaçatı’nınen büyük ayrıca 7 yıldızlı tatil imkanı sunan komplekste su sporlarına yönelik çalışmalar dikkat çekiyor. Avrupa’nın en büyük Spa’larından birine sahip Alaçatı Zigana Resort, özellikle gurme restoranlarıyla dikkat çekiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha