20 milyon liralık termal otel açıldı

20 milyon liralık termal otel açıldı
05 Kasım 2018, 13:44
Samsun'un Ladik ilçesinde yapımı tamamlanan Hilas Thermal Resort ve Spa açıldı.

Samsun'un Ladik ilçesinde yapımı tamamlanan Hilas Thermal Resort ve Spa’nın açılışı gerçekleştirdi. 20 milyon liraya mal olan otel 15.000 metkerare mesire alanı, modern hamamları, özel aile banyoları ve 60 odasıyla hizmet verecek

Törenin açılış konuşmasını yapan Lâdik Akdağ Yatırım ve Turizm İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Dilmen, kaplıca sularının romatizmalı hastalıklar, sinirsel hastalıklara, eklem ve kireçleme gibi hastalıkların da tedavisinde olumlu etki yaptığının tıbbi olarak kanıtlandığını söyledi. Dilmen, " Hamamayağı Kaplıcası ise ülkemizdeki birinci derecede önemli kaplıcalardan biridir. Böyle bir tesisin bölgeye ve istihdama sağlayacağı katkı büyük olacak.” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, “ Bundan 6-7 yıl önce çok sayıda otel yapıldığında Samsun’un oteller mezarlığı olacağı söyleniyordu. Ama bugün oteller ihtiyaca cevap vermiyor. Hele de bu tür kaplıca yatırımlarının artması durumunda birçok organizasyon ve toplantının bölgemizde yapılacağını düşünüyorum. ” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha