'1600 acenta Türkiye için canla başla çalışıyor'

'1600 acenta Türkiye için canla başla çalışıyor'
19 Kasım 2018, 11:23
Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR), Türkiye'den ve Avrupa'dan turizmcileri Almanya'nın Essen kentinde bir araya getirdi.

Almanya genelinde 800’den fazla Türk acentesine hizmet ve danışmanlık sağlayan COOP TRR'nin düzenlediği toplantıya Almanya ve çeşitli ülkelerden gelen pek çok acentenin yanısıra, Kültür ve Turizm Bakanlığı Berlin Kültür ve Tanıtım Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan, TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Kantaroğlu ve Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati'de katıldı.

1600'ü aşkın acenta Türkiye satışı yapmak için çalışıyor

Toplantıda konuşan Berlin Kültür ve Tanıtım Müşaviri Hüseyin Gazi Coşan, Türkiye'nin sıradan bir tatil ülkesi olmadığını belirterek " Türkiye turizminin bu başarısında emeği olan buradaki Türkiye kökenli acentelerdir” ifadelerini kullandı. Almanya’da 1600’ü aşkın acentenin Türkiye satışı yapmak için canla başla çalıştığını örneklerle anlatan Gazi Coşan, “Bir arada olun birlikte olun. Daha çok satın, siz de kazanın herkes de kazansın. İki ülkenin turizminden herkes kazanacak” dedi.

Avrupa'daki türk acentalar arasında güçlü bağ hedefliyoruz

COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer de hedeflerinin tüm Avrupa’daki Türk seyahat acenteleriyle güçlü bir ağ kurup tanıtım yapmak olduğunu ifade etti. Sefer, " Buluşmamıza Seyahat Acentalarını, Almanya´dan Tur Operatörlerini, Türkiye´den otelleri ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaları davet ediyoruz. Türk seyahat acentesi pazarını ortak bir turizm platformunda bir araya getirip, güncel konuları, ihtiyaçları, gelişmeleri ve iyileştirme tekliflerini tartışmak ve uygulamaya geçirmek istiyoruz. Çok yönlü bağlantılarımızdan dolayı, iş ortaklarımıza Türkiye turizmi ile ilgili tüm konularda birinci elden ve geniş kapsamlı bilgiyi verebilecek donanımdayız” dedi.

Seyahat acentelerinin rolü önemli

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Kantaroğlu da 2018 yılını Türkiye için başarılı bir yıl olarak tamamladıklarını belirterek bunda seyahat acentelerinin rolüne dikkat çekti. Bu yıl sonuna kadar Türkiye’de 4 milyonu aşkın Alman turist ağırlamış olacaklarını ifade eden Kantaroğlu, Türkiyenin sadece deniz kum güneşten ibaret olmadığını turizm alanında pek çok zenginlikleri olduğunu söyledi. Bu bağlamda Göbeklitepe’den söz eden Mücella Kantaroğlu, Türkiyenin tarihi ve kültürel zenginliklerine dikkat çekerek bunların turizm alanında yeterince tanıtılamadığını bu alan üzerinde çalışılması gerektiğini ifade etti.

32 milyon turistin 3.2 milyonu Alman

TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, konuşmasında COOP TRR'yi hep desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirterek geçen yıllarda istenilen düzeyde olmayan turist sayısının 2018'de arttığını ifade etti: 2018'de henüz yıl bitmeden Türkiye'ye gelen 32 milyon turistin 3.2 milyonunu Alman turistlerin oluşturduğunu ifade eden Sili " Tabii biz başta Almanya olmak üzere bütün turizm kaynaklarımızla ciddi bir ilişki içindeydik. adece deniz güneş kum turizmi değil aynı zamanda, sağlık, ekonomi, spor, kültür kongre turizmi alanında da başta almanya olmak üzere tüm dünyaya hizmet vermeye devam edeceğiz." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha