100 milyon Euroluk ikinci Swissotel 2020'de

100 milyon Euroluk ikinci Swissotel 2020'de
15 Mart 2019, 09:42
Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar Bodrum'daki inşaatı süren otel projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar Bodrum'daki inşaatı süren otel projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'e konuşan Çağlar, Turgutreis’te 75 milyon Euro yatırımla devreye aldıkları Swissôtel Resort Bodrum Beach’in ardından ikinci Swissotel markalı oteli için çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Çağlar, " Yokuşbaşı bölgesinde, 100 milyon Euro yatırımla hayata geçireceğimiz Swissotel Bodrum Hill’i 2020’de hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

Oda sayısını düşürdü

Proje mimarisinde değişiklikler yaptıklarını kaydeden Çağlar, “120 odalı otelimiz 62 odaya düşürüldü ve 40 adet satılabilecek residence ortaya çıkarıldı. Ortalama 80-300 metrekare arasında değişen daireler çıktı ve daha ulaşılabilir rakamlarda oldular” dedi.

Bodrum yerli ve yabancı otel zincirlerinin gözdesi

4 yıl önce Mandarin Oriental otelin açıldığı Bodrum’da, ünlü film yapım şirketlerinden Amerika, Kaliforniya merkezli Paramount Pictures, Paramount Hotels&Resorts ile yaptığı lisans anlaşması sonrasında dünyadaki ilk otelini açtı. Lüks konseptle hizmet veren LUX’ın Avrupa’daki ve Türkiye’deki ilk tesisi LUX Bodrum Resort&Residences Bodrum’a geldi. Swissotel, Hilton, Kempinski gibi yabancı markaların gözdesi olan Bodrum’da, yatırımcıları Türk olan Voyage, Rixos, Titanic gibi hizmet veren markalar da yer alıyor. Four Seasons da Tay Group ile Bodrum’a yatırım yapıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>