1 yılda tanıtım için kaç kişi Türkiye’de ağırlandı?

1 yılda tanıtım için kaç kişi Türkiye’de ağırlandı?
15 Eylül 2018, 15:31
Tanıtım faaliyetleri turizm için vazgeçilmez öneme sahip. Tanıtımın en önemli ayaklarından birisi de yurtdışında Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayabilecek kişilerin Türkiye’de ağırlanması. Peki 1 yılda Türkiye’nin tanıtımı için yurtdışından kaç misafir ağırlanıyor. İşte cevabı….

Kültür ve Turizm Bakanlığı geçen yıl farklı ülkelerden çok sayıda misafir ağırladı. Bu kapsamda 437 basın mensubu, 344 seyahat sektörü temsilcisi ve 259 kanaat önderi olmak üzere toplam 1040 kişi Türkiye’de ağırlandı. Bakanlık tarafından oluşturulan plan çerçevesinde farklı bölgeleri gezen yabancı misafirler Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini yakından tanıma imkanı buldu.

Ünlü sinema yıldızı Aamir Khan’da ağırlandı

Çektiği filmlerle milyonları peşinden sürükleyen, 22 milyonun üzerinde sosyal medya takipçisi bulunan, dünyanın en ünlü sinema yıldızlarından olan Bollywood aktörü, film yönetmeni ve yapımcısı Aamir Khan Türkiye’de ağırlandı.

National Geographic ile reklam işbirliği

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye’nin doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerinin tanıtımı amacıyla National Geographic ile de işbirliğine gitti. Turkey Home ve 171 ülkede 440 milyon haneye ulaşabilen, 250 milyon etkileşime sahip National Geographic arasında reklam işbirliği gerçekleştirildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha