1 yılda otel oda fiyatlarında olağanüstü artış!

1 yılda otel oda fiyatlarında olağanüstü artış!
10 Kasım 2022, 10:29
Türkiye’nin otel ve villa arama platformu Neredekal.com’un verilerine göre; Ekim ayında otellerin oda fiyatları bir önceki yıla göre %142 artış gösterdi.

Türkiye’nin otel ve villa arama platformu Neredekal.com’un verilerine göre; Ekim ayında otellerin oda fiyatları bir önceki yıla göre %142 artış gösterdi. Artış oranı, Neredekal.com platformunda yer alan 5 bin tesisin oda fiyatlarındaki Ekim 2021 ve 2022 dönemindeki otel odası fiyatları baz alınarak hesaplandı.

Neredekal.com’un hazırladığı rapor, otel odalarındaki fiyat değişimini ortaya koyuyor. Neredekal.com platformunda yer alan 23 bin tesis arasından, 2021 ve 2022 Ekim ayı aynı döneminde fiyat listeleyen 5 bin tesisin aynı tip odaları baz alınarak yapılan analiz, oda fiyatlarının önceki yıla göre %142 arttığını gösteriyor. 1 yıl içerisinde araştırmaya konu olan tesislerin ortalama oda fiyatı 546TL'den 1.321TL'ye yükseldi.

İller bazında inceleme yapıldığında, 100 ve üzeri tesise sahip şehirlerde oda fiyatı en çok artan iller sırasıyla İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Muğla oldu. Bu artıştan en az etkilenen ilimiz ise kış turizmiyle öne çıkan Erzurum.

Yaz aylarının favori rotalarından Mersin ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Sinop illeri de Erzurum’dan sonra oda fiyatları en az yükselen illerimiz oldu

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha