Van'a Rixos ve Hilton ilgisi!

Van'a Rixos ve Hilton ilgisi!
03 Ocak 2020, 14:27
Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say yeni turizm yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi. Say, Van Çaldıran doğumlu Fettah Tamince'nin sahibi olduğu Rixos'un bölgeye yönelik projesiyle ilgili de bilgi verdi.

Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit’e yönelik turizm yatırımlarıyla ilgili Şehrivan Gazetesi'ne açıklamalar yaptı. Say, Edremit’te son dönemlerde ciddi görüşmeler ve yatırım projeleri olduğunu söyledi.

Şu anda 7 otel projesi var

Önemli firmaların yatırımlarını Van’a yapması için girişimde bulunduklarını ifade eden Say, “Edremit’te şu an butik ve yürüyen otel projelerinin de yer aldığı tam 7 otel projesi var. Bunlardan ikisinin ismi konulmuş durumda ve çalışmaları sürüyor. Geriye kalan beş otel fikri ise şu an proje ve düşünce aşamasında ve çalışmaları sürüyor. Mesela Hilton’un yanında yine aynı grubun ikinci bir oteli daha açılıyor. Burada yine Rixos Otel zincirinin gelmesiyle ilgili bir düşünce var. Uzunca süre bununla ilgili çalışmalar yapıldı. Halen de bir çalışma devam ediyor ve bunun da kısa sürede nihayete ermesini bekliyoruz. Bu noktada bu fikir bize ulaştığında biz de böylesi önemli bir markanın gelmesi konusunda elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu söyledik.” diye konuştu.

Kongre oteli de geliyor

Öte yandan Edremit’teki bir önemli projenin de kongre oteli olduğunu söyleyen Başkan Say, “Kadembas dediğimiz bölgede uzun yıllardır rafta duran bir proje vardı. Van’a sürekli olarak geliş gidiş yapan fakat yatırım fikrini bir türlü uygulamaya geçiremeyen bir şirket vardı. Onlarla konuşup karara bağladık. Bu bölgede bir kongre oteli inşa ediliyor. İçerisinde kongre salonları, restoranlar ve otel olan üç bölümle devasa bir projeden söz ediyoruz. " diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha