THY’nin uçacağı yeni hatlar açıklandı…

THY’nin uçacağı yeni hatlar açıklandı…
02 Ocak 2020, 02:11
Türk Hava Yolları’nın 2020’de filosunu ve uçuş ağını genişletmeye odaklanacağını açıklayan THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, “Malabo (Ekvator Ginesi), Haneda (Japonya), Newark (ABD) ve Vancouver (Kanada) noktalarının uçuş ağımıza katılması için tüm süreçleri tamamladık” dedi.

THY’nin Dünyanın en çok ülkesine ve en çok dış hat noktasına uçan hava yolu olduğunu hatırlatan Aycı, 2019 yılını 126 ülke 318 şehirle kapattıklarını, 2020’de de yeni noktalarla uçuş ağlarını geliştirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Aycı, THY’nin yeni açacağı hatlarla ilgili şu bilgileri verdi: “Malabo, Haneda, Newark ve Vancouver noktalarının uçuş ağımıza katılması için tüm süreçleri tamamladık. Osaka (Japonya) hattımızı ise 4 frekans olarak 2020 yılında yeniden devreye alıyoruz.”

“Frekans sayıları da artacak”

İstanbul Havalimanı’nda inşası süren yeni pistin 2020 yılında devreye girmesiyle, slot (saatlik uçuş kapasitesi) imkanın ortalama 120’ye kadar çıkacağını söyleyen Aycı, Önümüzdeki dönemde yeni noktaların yanı sıra frekans derinliğine de odaklanacağız” dedi.

2020 yılı yaz tarifesi itibarıyla Singapur, Kuala Lumpur, Los Angeles ve Washington DC için uçuş frekanslarının artırılacağını söyleyen Aycı, “Ortaklık menfaatleri doğrultusunda, filo imkanlarımız elverdiği sürece uçuş ağı konusundaki gücümüzü pekiştirmek için çalışmalarımız aralıksız sürecek” dedi.

“351 uçaklık filoya sahibiz”

Yeni nesil uçaklarla filolarını büyütmeye devam ettiklerini belirten Aycı, “2019 yılı başında 218 dar gövde, 92 geniş gövde ve 22 kargo uçağı olmak üzere toplam 332 uçağımız bulunuyordu. Yıl içinde gerçekleştirdiğimiz alımlarla yıl sonunda 229 dar gövde, 98 geniş gövde ve 24 kargo uçağı olmak üzere toplamda 351 uçaklık bir filoya ulaşmış durumdayız” şeklinde konuştu.

“Anadolu Jet’i yeniden yapılandıracağız”

THY’nin mevcut filo büyüklüğüyle dünyada yolcu taşımacılığı yapan hava yolları arasında toplam uçak sayısı bakımından 10. sırada bulunduğunu hatırlatan Aycı, 2020’de filolarına 28 uçağın ekleneceğini belirterek, Anadolu Jet’in yeniden yapılandırılmasına hız vereceklerini, uygun teklifler olması halinde kiralık uçaklarla filolarını genişletebileceklerini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha