Rusları Türkiye'nin taktiğiyle ülkeye çekecek

Rusları Türkiye'nin taktiğiyle ülkeye çekecek
23 Ekim 2019, 12:37
Çin'de 200'den fazla adaya sahip Hainan eyaletine giden Rus turistlerin sayısı her yıl artıyor. Adadaki turizmciler Rus turist sayısını ikiye katlamak için Türkiye'ye gelip otelleri inceledi.

Çin'in Hainan Adası her yıl daha fazla Rus turisti kendine çekiyor. Geçen yıl, ada 200 binden fazla Rus turist aldı. Hainan eyaletindeki Sanya şehrinin Uluslararası Turizm Hizmetinin Yönetim Kurulu Başkanı Van Dong Chin,Hainan'a gelen toplam yabancı sayısının yüzde 30'unu Rusların oluşturduğunu bu sayıyı ikiye katlamak için yeni çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

'Her şey dahil' sistemini incelemek için Türkiye'ye gittik

Chin, Hainan'a Rus turist akışını teşvik etmek için otellerde her şey dahil sistemi geliştirmeyi planladıklarını söyledi. Şu anda adada 5 otelin bu sistem üzerinde çalıştığını belirten Chin " Her şey dahil sistemini tam olarak uygulamak için Türkiye’ye gittik ve Türkiye'den uzmanları da burada ağırladık. Sistemin inceliklerini inceledik. Sistem ilk önce 4-5 yıldız kategorisindeki otellerde uygulanıp ardından 3 yıldızlı otellerde de yaygınlaşacak. Gelecek yıl sistem üç ile dört Sanya otelinde uygulanacak. Proje, TEZ Tour tur operatörü ve I FLY havayolu şirketi ile ortaklaşa uygulanıyor ” diye konuştu.

Chin, 'Her şey dahil' sisteminin uygulanmasının fiyatlarda artışa sebep olmayacağını da vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha