HIKVISION

Ruslar seyahati neden azalttı?

Ruslar seyahati neden azalttı?
06 Kasım 2019, 07:52
Türkiye'ye Rus turist akınıyla rekor üstüne rekor kırılırken, genel olarak Rusya vatandaşları daha az seyahat etmeye başladı.

Türkiye'ye Rus turist akınıyla rekor üstüne rekor kırılırken, genel olarak Rusya vatandaşları daha az seyahat etmeye başladı. Rusya'da halkın önemli bir kesimi son dönemde maddi problemler nedeniyle seyahat etmekten kaçınıyor. Online rezervasyon servisi Tutu.ru'nun 4 bin 265 katılımcı ile gerçekleştirdiği anketten çıkan sonuç bu yönde.

Anket katılımcılarının yüzde 43'ü maddi sıkıntılar nedeniyle seyahat etme kararını ertelediğini, yüzde 6'sı da tatil için biriktirdikleri parayı ipotek ya da tüketici kredisi borcunu kapatmak için kullandığını söyledi.

Yüzde 5'lik bir kesimin tatil erteleme gerekçesi ise ev hayvanını bırakacak kimse bulamaması. Öte yandan yüzde 4'lük bir katılımcı grubu "iş nedeniyle" ya da "canı istemediği için" tatile çıkmama kararı almış.

Rusya vatandaşlarının yüzde 3'ünün tatile çıkmasının önündeki engel sağlık problemleri olarak açıklanırken, yine yüzde 3'lük bir kesim de "birlikte tatile çıkacak kimse bulamadığı" gerekçesiyle tatil kararını ertelemiş. Katılımcıların yüzde 2'lik bölümü ise yurt dışı çıkış yasağı nedeniyle bu yılı tatilsiz geçireceklerini belirtti. (Turkrus)

Etiketler:rus turist tatil
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha