HIKVISION

Otellerin milyonluk faturalarına çözüm olacak

Otellerin milyonluk faturalarına çözüm olacak
12 Ekim 2019, 12:24
Antalya’daki oteller yıllık 50 milyon liraları bulan elektrik maliyetinden kurtulmak için yenilenebilir enerjiye geçmek istiyor.

Türkiye'nin enerji sektöründeki önemli oyuncuları Antalya'da düzenlenen 10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirvenin önemli gündem maddelerinden biri de yenilenebilir enerji ve bu alanda yapılan yatırımların durumu oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantılar kapsamında özellikle Türkiye’nin güneşteki potansiyelinin daha fazla kullanması ve güneş enerjisine yapılan yatırımların arttırılması konusunda yeni adımlar atılmasına karar verildi.

Oteller verimsiz arazilere GES istedi

Hürriyet'ten Emre Eser'in haberine göre Antalya’daki zirvede turizmcilerin de enerji sektöründen bu yönde bir talebi oldu. Buna göre Antalya’da bulunan ve yıllık 50 milyon liraları bulan elektrik maliyetinden kurtulmak isteyen oteller Antalya’nın farklı bölgelerindeki verimsiz arazilere GES kurmak için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti. Bu uygulama gerçekleşirse kısa sürede Türkiye’ye yayılması düşünülüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha