Rota

Otel havuzunda acı olay: Aynı aileden 3 kişi öldü

Otel havuzunda acı olay: Aynı aileden 3 kişi öldü
27 Aralık 2019, 10:29
Noel tatillerini İspanya'da geçiren İngiliz aileden 3 kişi havuzda boğularak can verdi.

52 yaşındaki baba, 9 yaşındaki kızı ve 16 yaşındaki oğlu ile birlikte Noel Costa del Sol otelinin havuzunda ölü bulundu. Bir anda iki çocuğu ile eşini kaybeden İngiliz kadın, "Kızlarım suda çırpınmaya başladı. Babaları ile abileri onları kurtarmak için havuza atladı. Bir kızımı kurtarabildik ama maalesef eşimi, oğlumu ve diğer kızımı kaybettim." dedi.

Alarm yardımıyla sesini duyurmaya çalıştığını ifade eden İngiliz anne yetkililerin yetişemediğini aktardı. Polis aynı aileden üç kişinin ölümüne sebep olan havuzdaki pompa sistemini inceleyerek otel yönetimi hakkında soruşturma başlattı.

Yaşananlara ilişkin İspanyalı yetkililerden bilgi aldığını söyleyen İspanyol Gazeteci Giles Browni, ailenin otele 21 Aralık'ta giriş yaptığını öğrendiğini söyledi. "Dedektifler, elektrik veya mekanik bir arıza olup olmadığını anlamak için motorlar ile pompa sistemini aldı." diyen Browni "Araştırmalar sürüyor." ifadesini kullandı.

Otel yönetimi: İhmalimiz yok

Otel yönetimi ise yaptığı açıklamada, "Club La Costa World tesisi yönetimi olarak 24 Aralık 2019'da üç aile üyesinin kaybından dolayı en derin taziyelerimizi sunuyoruz. En ufak bir ihmalimiz yok ancak acımız çok büyük." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha