Rota

İşte ikinci Doğu Ekspresi...Bilet fiyatları artacak mı?

İşte ikinci Doğu Ekspresi...Bilet fiyatları artacak mı?
18 Nisan 2019, 09:24
Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Doğu Ekspresi ile aynı güzergahı paylaşacak yeni tren projesinin detayları belli oldu.

Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Doğu Ekspresi ile aynı güzergahı paylaşacak yeni tren projesinin detayları belli oldu. Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre yoğun talep üzerine aynı güzergahta ikinci bir trenin daha hizmete sunulması için çalışma yapılıyor.

Her gün bir sefer, sadece yataklı vagon

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı çalışmaya göre ikinci tren, yalnızca yataklı vagonlardan oluşacak. Her gün bir sefer yapılacak.

Fiyatı Doğu Ekspresi'ne göre daha yüksek

İkinci tren hattının fiyatları Doğu Ekspresi’ne göre daha pahalı olacak.

Doğu Ekspres'ine zam var mı?

Vatandaşların, en çok merak ettiği konulardan biri de Doğu Ekspresi biletlerine zam yapılıp yapılmayacağı… TCDD Taşımacılık, “kamuda gelirleri artırma” çalışmaları kapsamında bilet fiyatlarını artırılmasının mümkün olduğu sinyalini verdi. Ulaştırma Bakanlığı, olağanüstü bir gelişme olmazsa yıl sonuna kadar zam yapmama eğiliminde…

TCDD’nin nostaljik treni Doğu Ekspresi, Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars hattında sefer yapıyor. Yaklaşık bin 30 kilometrelik yol, 24.5 saatte tamamlanıyor. Bu trende, 4 kişilik koltuklu pulman vagon, yatak olabilen 4 kişilik örtülü kuşetli vagon, lavabo, buzdolabı ve masanın bulunduğu 2 kişilik yataklı vagonlar bulunuyor.

Yorumlar
Keriz aranıyor
24 Mayıs 2019, Cuma 03:54
100tl'lik bileti 400tl yap adınada hizmet de çok güzel
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha