İstanbul+Kapadokya tuttu

İstanbul+Kapadokya tuttu
21 Kasım 2019, 10:00
Antalya'yı dolduran Ruslar bu yıl İstanbul'u da keşfetti.

İstanbul'a gelen Rus turist sayısında önemli artış yaşanıyor. 2019'un ilk 10 ayında 512 bin Rus turist İstanbul'u ziyaret etti. Rus tur operatörlerine göre İstanbul'a yönelik bu kış döneminde düzenlenen turlara geçen yıla göre yüzde 50'ye varan artışlar söz konusu.

Charter turlarında doluluk yüzde 100

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) İstanbul turlarıyla ilgili bir haber yayınlandı. Buna göre uzun yıllar sonra İstanbul'a ilk defa charter turları düzenleyen Intourist'in temsilcileri söz konusu turlara talepte çığ gibi bir büyüme yaşandığını belirtiyor. Rusya'nın farklı şehirlerden İstanbul'a yönelik düzenlenen charter turlarında doluluk oranı yüzde 100.

TUİ Rusya'nın uzmanları da İstanbul'a yönelik turlara talepte yüzde 30 artış yaşandığını ifade ediyor.

İstanbul'a ilgi neden artıyor?

Rus tur operatörü ICS Travel'in yetkilileri turların artan popülerliğini İstanbul'daki ürün çeşitliliğine bağlıyor. Pobeda gibi ucuz havayolu şirketlerinin uçuşları, yeni başlayan charter turları ve sunulan otellerin çeşitliliği Rusların İstanbul'a ilgisini artırıyor.

Anex Tur uzmanlarının gözlemlerine göre, Ruslar transfer içeren bir paket turun parçası olarak İstanbul'a gitmeyi tercih ediyor. En çok talep edilenler arasında hem şehir turları hem de konaklama birimlerinin eklenmesiyle birlikte geziler ve paketler yer alıyor.

Dolphin tur operatörü uzmanları ise İstanbul’un kış satış zirvesinin devam edeceğine inanıyor. Sezon yaklaşırken, İstanbul turlarına talebin giderek artacağını ifade ediyor. .

Tur operatörlerine göre, daha çok üç yıldız kategorisinde otel seçerek 3-7 geceden oluşan turlarla İstanbul'a gitmeyi tercih ediyor. Lüks otel talepleri ise oldukça zayıf.

İstanbul+Kapadokya tuttu

Rus tur operatörlerinin gözlemlerine göre genel olarak Türkiye'ye yönelik gezi turları bu kış daha popüler hale geldi. Intourist tur operatörünün uzmanlarına göre, İstanbul + Kapadokya kombinasyonu özellikle talep ediliyor. Turistler İstanbul'un yanı sıra fotoğraf çekimi yapma ve balonlarla gezme fırsatı sunan Kapadokya'nın ünlü ay manzaralarını görme fırsatı yakalıyor.

ICS Seyahat Grubu uzmanları, Kapadokya'nın Rus izleyicileri arasında romantik bir hedef olarak konumlandırıldığını, bu nedenle çiftlerin bu bölgeye gelmeleri için gittikçe daha fazla talep olduğunu vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha