İstanbul'da o bölgeye 10 butik otel açacak

İstanbul'da o bölgeye 10 butik otel açacak
05 Aralık 2019, 12:51
Swiss International, toplam 20 milyon euroluk bir yatırımla İstanbul'da 10 ayrı butik otel açmak için harekete geçti.

Projenin ilk ayağını oluşturacak Sultanhamam'daki tarihi 2. Vakıf Han'ın 32 odalı bir butik otel olarak faaliyete geçmesi için anlaşma sağlandı. Anlaşma İstanbul'da düzenlenen imza töreniyle gerçekleştirildi. İmza törenine Swiss International CEO'su Henri W.R. Kennedie, Kube Gayrimenkul CEO'su Ruşen Baltacı ile Apex Consultancy & Trading Group Aran Hawker katıldı. Yapılan anlaşma gereği tarihi yarım adanın önemli merkezlerinden olan, daha önce iş hanı olarak faaliyet gösteren 2. Vakıf Han, restore edilerek yaklaşık 2 milyon Euro'luk bir yatırımla 32 odalı butik otele dönüştürülecek.

"2020 yılı içinde hizmete açmayı planlıyoruz"

Swiss International olarak Türkiye'de var olacakları için çok heyecanlı olduklarını belirten Kennedie, "2. Vakıf Han'ı en kısa sürede restore ederek 2020 yılı içinde hizmete açmayı planlıyoruz. Butik otel konseptimiz olan Swiss Butique markası ile faaliyet göstereceğiz. İstanbul dünyanın en önemli şehirlerinden biri. Türkiye pazarına İstanbul'dan giriş yapacağız. Hedefimiz aynı bölgede kısa sürede 10 ayrı butik otele sahip olmak. Tarihi yarım adada toplamda 200 odaya sahip olmak gibi bir hedefimiz var. Büyüleyici konumu ve tarihi ile İstanbul çok özel bir şehir. Burada, kültürlerin, mutfağın ve mükemmel misafirperverliğin karışımını sunacağız. Çalışmalarımıza Türkiye'deki partnerlerimiz Kube Gayrimenkul ve Apex Consultancy & Trading Group ile hızlı bir şekilde devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Tarihi yarımada için önemli bir yatırım"

Swiss International'ın yatırımının tarihi yarımada için önemli bir girişim olduğunu belirten Kube Gayrimenkul CEO'su Ruşen Baltacı ise, "İstanbul'un merkezi konumundaki Sultanhamam yeni cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. İş ortaklarımız bu bölgede büyüme konusunda çok istekli. 2. Vakıf Han ile başlayan iş birliğimiz kısa sürede yeni anlaşmalarla devam edecek" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha