HIKVISION

İflas yöneticileri üzücü haberi verdi: 1 Aralık'ta...

İflas yöneticileri üzücü haberi verdi: 1 Aralık'ta...
06 Kasım 2019, 15:42
Thomas Cook Almanya'nın geçici iflas yöneticisi Fabio Algari yatırımcı aradıkları şirketle ilgili son durumu paylaştı.

İflas eden Thomas Cook Almanya'nın iflas yöneticileri yoğun görüşmelere rağmen şirket için yatırımcı bulunamadığını açıkladı. İflas yöneticisi Fabio Algari'nin açıklamasına göre Thomas Cook Almanya, muhtemelen 1 Aralık'ta kepenk indirecek.

Şu anda hiç bir teklif yok

Şirketin geçici iflas yöneticisi Fabio Algari, “Altı hafta önce, tüm Alman Thomas Cook grubu için bir yatırımcı bulmak amacıyla çok iddialı bir süreç başlattık. Ama şu an Thomas Cook Touristik GmbH şirketinin tur operatörü işi için gerçek bir teklif yok." diye konuştu.

Tüm kurtarma seçenekleri denendi

Şirketin genel müdürü Stefanie Berk ise tüm kurtarma seçeneklerinin denendiğini belirterek “Thomas Cook Almanya, kârlı bir tur operatörü. Ama İngiltere'deki ana şirketinin iflası nedeniyle o da iflasa sürüklendi. Tüm çalışanlarımıza ve ortaklarımıza, bağlılıkları ve sadakatleri için derinden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Öger, Reisen ve otel markaları kurtulursa 1100 kişi işinden olmayacak

Thomas Cook Almanya'ya bağlı Hamburg merkezli Öger Tours ve Düsseldorf yakınlarındaki Meerbusch'ta bulunan Bucher Reisen ile otelcilik franchise Sentido ve Smartline'in kurtarma olasılığının çok yüksek olduğu belirtiliyor. Eğer iştirakler kurtarılırsa Thomas Cook Almanya'nın toplam 2 bin 100 çalışanından 1000'inin işini kaybetmeyeceği belirtiliyor. 1100 çalışan ise 1 Aralık'tan sonra işsiz kalacak.

Etiketler:thomas cook iflas
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha