Firuz Bağlıkaya: 35 milyon TL borç ödedik….

Firuz Bağlıkaya: 35 milyon TL borç ödedik….
20 Kasım 2019, 20:28
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya İstanbul Şişli’de seyahat acentası temsilcileri ile buluştu. İBB Başkanı İmamoğlu’nun söz verdiğini hatırlatan Bağlıkala, “Yol güzergah belgesi İstanbul’da da yakında kalkacak” dedi.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya Genel Kurul’a sayılı günler kala İstanbul Şişli’de faaliyet gösteren Seyahat Acentaları ile bir araya geldi. TÜRSAB Şişli BTK Başkanı Aylin Güneşli ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Yüksel Türemez, TÜRSAB Kuşadası BTK Başkanı Eda Yurtcan ve TURSAV Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“ISO 9001 belgesi ile kurumsallaşma sürecimizi taçlandırdık”

250’nin üzerinde acenta temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, 21 aylık görev süresince yapılanları anlattı. “18 yıllık yönetim ve anlayışın arkasından yepyeni bir şeyler yapmaya çalıştık. Birliğimiz, yönetmelik olmadan idare ediliyordu. Göreve gelir gelmez 11 yılda çıkarılmayan yönetmeliği hazırladık ve yürürlüğe soktuk. İSO 9001 Belgesi alarak TÜRSAB’ın kurumsallaşma sürecini taçlandırdık” dedi.

Bağlıkaya: “Görevde kaldığımız sürede 35 milyon TL borç ödedik”

Bu dönemde geçmiş döneme dair 35 milyon TL borç ödedik diyen Bağlıkaya, kimseden haksız hukuksuz para almadıklarını ifade etti.

“Yeni kurulan SGK teşvik birimi aracılığıyla 539 acenta 6 milyon TL almaya hak kazandı”

TÜRSAB’da personel sayısının artmasıyla ilgili eleştirilere kürsüden yanıt veren Firuz B. Bağlıkaya’nın “16 denetçi ile Türkiye’de denetim yapılıyordu. Şu an denetim personeli sayımız 80’in üzerinde. Denetim kadromuzu genişletmeye de devam edeceğiz. Eskiden yılda 5 bin denetim yapılırken, 75 bin denetim yaptık. Kaçak faaliyetler tam anlamıyla engellenirse hepimizin işi yüzde 50 artacak. Sigorta teşvikleriyle ilgili 9 kişiden oluşan bir birim oluşturduk. Acentaların kimi bundan habersiz kimi de maliyeti nedeniyle teşviğe başvurmuyordu. Bu birimdeki görevli arkadaşlarımız, çok kısa sürede 539 seyahat acentasının 6 milyon TL alacağını tahakkuk etti. Teşviklerden ücretsiz olarak, 10 yıl geriye dönük tüm üyelerimiz faydalanabilecek” sözleriyle kurulan yeni birimlerin TÜRSAB üyelerinin menfaatleri için çalıştığını belirtti.

“İBB Başkanı söz verdi; yol güzergah belgesi İstanbul’da da yakında kalkacak”

Seyahat Acentalarından tur ve transfer için istenen yol güzergah belgesini Ankara ve İzmir’deki Belediyelerle gerçekleştirilen toplantılar neticesinde kaldırıldığını ifade eden Bağlıkaya, “İstanbul’da da Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na konuyu ilettik” dedi. Bağlıkaya’nın, “UKOME diyor ki siz buna dahilsiniz. Biz taşımacı değiliz, bu maddeyi kaldırtmak için İstanbul’da da söz aldık. Sayın Başkan, İstanbul Turizm Platformu tanıtım toplantısında bu belgeyi kaldıracaklarını ifade etti” sözleri salondan büyük alkış aldı.

“Rehber sıkıntısını aşmak için 600 yeni rehber geliyor”

Yaşanan rehber sorununa da değinen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, rehber sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla TUREB ile sektöre 600 yeni rehber kazandırmak için protokol imzaladıklarını anlattı.

Bağlıkaya’dan seyahat acentalarına “genel kurul’a katılın” çağrısı

Bu toplantıların amacı görev süremizle ilgili sizlere hesap vermek diyen Firuz B. Bağlıkaya, “Biz size hesap vermeye geliyoruz. Siz de lütfen kongreye katılın, oyunuzu kullanın. 30 Kasım-1 Aralık’ta Genel Kurul’a katılın. Gelmeyen arkadaşlarınızı ikna edin. Kongremiz kardeşlik ve barış içinde, el ele, kol kola geçsin istiyoruz. Yeni yönetimimizi seçeceğiz, yepyeni bir döneme yeni umutlarla devam edeceğiz” sözleriyle konuşmasına son verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha