Elite World otellerini kapattı

Elite World otellerini kapattı
21 Mart 2020, 10:43
Elite World, Türkiye'deki otelini geçici olarak kapattığını duyurdu.

Türkiye çapında hizmet veren Elite World; Türkiye'nin farklı bölgelerindeki 8 otelini geçici olarak kapattı.

Çalışanlar ücretsiz izne gönderildi

Sözcü'den Ertan Kartanbay'ın haberine göre otellerde yüzde 90'ın üstünde müşteri kaybı yaşandığını savuna otel yönetimi, personele gönderdiği mailde şu ifadelere yer verildi: “Bazı otellerimizde ancak birkaç oda açık haldedir. Bu koşullar altında şirketimize ait otellerimizin açık tutulabilmesi keza çalışanlarımızın ücret ve sosyal haklarının da ödenebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle siz değerli çalışanlarımızın zarar görmesinin önüne geçmek amacıyla şirket yönetim kurulunca 18.03.2020 tarihinde alınan karar ile şirketimize ait olan Elite World Asia, Elite World Europe, Elite World Prestige, Elite World Sapanca, Elite World Van, Elite World Marmaris otelleri geçici olarak kapatılmış, Elite World İstanbul, Elite World Business otellerimizin de kapasitesi düşürülmüş olup, bu otellerde bulunması mecburi olan personel harici, çalışan tüm personelimize de ücretsiz izin verilmiştir."

Bu kapsamda 19.03.2020 tarihinden itibaren yeni bir bildirime kadar ücretsiz olarak izinli olduğunuzu, 19.03.2020 tarihinden itibaren herhangi bir ücret ödenemeyeceğini, ancak ücretsiz izne ayrıldığınız tarihten sonra kısa çalışma ödeneğinden yararlanmanız için İŞKUR ve diğer idari kurumlar ile görüşmelerin yürütüldüğünü, sonuçlandığında tarafınıza duyurulacağını üzülerek belirtmek isteriz”

Sapanca'daki oteli yeni açmıştı

Sapanca’da 650 milyon lira yatırım bedeliyle açılan Elite World Sapanca Otel’in çalışanlarının da ücretsiz izine çıkarıldığı öğrenildi. Otelin 428 çalışanı bulunduğu biliniyor. Elite World, Sapanca’da 650 milyon TL yatırım bedeliyle 44 dönüm arazi içinde bölgenin en büyük konaklama kapasitesine sahip oteliydi.

Bülent Ersoy'a ödenen 500 bin lira hatırlatıldı

Grubun binden fazla çalışanını ücretsiz izne çıkararak otellerini kapatması üzerine, turizm medyasında ve sosyal medyada, geçtiğimiz yılbaşı gecesi Sapanca'daki otellerinde sahne alan Bülent Ersoy'a ödenen 500 bin lira hatırlatılarak eleştirilerde bulunuldu.

Yorumlar
Adil
22 Mart 2020, Pazar 11:40
Bu cmo hayatında daha evvel bir sey başarmış mı merak ediyorum artık
Doğrucu
22 Mart 2020, Pazar 11:39
Ya siz neden bahsediyorsunuz artık 20 odalı pansiyonlar personeline tüm maaşını bankadan verirken bu şirket maaşların bir kısmını eldne ödüyordu yakın zamana kadar muhtemelen halen de bu biçimdedir... Bunların kurumsallıgından ne olur... Piyasadaki en bencil otel yapısı
Sapancalı
22 Mart 2020, Pazar 02:17
Malesef çok yazık. Emek veren işçi kardeşlerinizin ekmeği size bukadarmı ağır geldi.2021 yılbaşıda takrar bülent ablayı sahneye çıkarırlar.
Ahmet
21 Mart 2020, Cumartesi 11:03
Marka olacagiz, kurumsal olacagiz derken kucuk esnaf dahi olamamis bir isletme. Yuzlerce insani daha krizin ilk aninda yuz ustu birakip, kapinin onune koymuslar. Yazik.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha