Doubletree by Hilton Ankara Downtown için kritik imza!

Doubletree by Hilton Ankara Downtown için kritik imza!
14 Mart 2020, 13:58
Ankara'daki ANKAmall AVM'nin sahibi Yeni Gimat GYO, AVM'nin hemen yanındaki oteliyle ilgili açıklama yaptı.

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) sahibi olduğu Crowne Plaza Oteli'nin kiracısı Bülbüloğlu Kongre Turizm ve Otel şirketiyle 2019 Ocak ayında yolları ayırmıştı. Otelin Doubletree by Hilton Ankara Downtown markasıyla işletilmesi amacıyla Hilton'la masaya oturan şirket 18 Aralık 2019'da şartlı bir franchise sözleşmesi imzalamıştı.

Hilton'la yapılan şartlı sözleşmeyle ilgili Yeni Gimat GYO'dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kefalet anlaşması imzalandı

''Sahibi olduğumuz otelin Doubletree by Hilton Ankara Downtown markasıyla işletilmesi amacıyla yüzde 100 bağlı ortaklığımız Sinerji AVM ve Otel Yönetimi A.Ş ile Hilton Worldwide Management Limited arasında 18.12.2019 tarihinde şartlı bir franchise sözleşmesi imzalanmıştır.

Şart olarak Hilton Worldwide Management Limited tarafından bağlı ortaklığımızın sözleşme kapsamındaki yükümlülükleri için şirketimizin kefalet vermesi talep edilmiştir.

Sözleşmenin şartlı olması, 18.12.2019 tarihinde bütünüyle yürürlüğe girmemesi, sürecin Şirketimiz açısından belirsiz olması ve kesinleşmeyen bir süreç hakkında yatırımcıların yanıltılmaması amaçlarıyla Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin (II-15.1) 6'ıncı maddesi kapsamında içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir.

Şirketimiz tarafından ilgili kefalet anlaşması imzalanmış olup, kefaletin kabul edilip edilmeyeceği Hilton Worldwide Management Limited tarafından değerlendirilecektir.''

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha