Binlerce Thomas Cook çalışanı için umut doğdu

Binlerce Thomas Cook çalışanı için umut doğdu
09 Ekim 2019, 10:47
İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasıyla işsiz kalan binlerce kişi için umut doğdu.

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasıyla işsiz kalan binlerce kişi için iyi haberi Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) Başkanı Gloria Guevara verdi. Guevara, ABD'li bir şirketin iflas eden Thomas Cook'un çalışanlarını istihdam etmek için ilgililerle temasa geçtiğini açıkladı. Guevara, Madrid Otel İşletmeleri tarafından düzenlenen ve tanınmış sanayi temsilcilerinin yer aldığı kahvaltılı toplantıda ismini açıklamadığı ABD'li bir şirketin Thomas Cook iflasından etkilenen kişilere rezervasyon alanında iş imkanı sunmak için temasa geçtiğini söyledi.

Çok büyük bir ABD şirketi

Guevara, söz konusu şirketin geleneksel bir tur operatörü olmadığı bilgisini verdi. Ancak İngiltere'de 55 bin çalışanı olan çok büyük bir Amerikan şirketi olduğunu açıkladı. Guevara söz konusu şirketin büyümek ve yatırım yapmak istediğini de dile getirdi. Şirketin genişleme planlarına sahip olduğu ve yatırım yapmaya istekli olduğu söyleniyor. Şirketin Thomas Cook çalışanlarıyla ilgili istihdam planı sadece İngiltere'de değil, İspanya gibi diğer ülkelerde de olacak.

İspanya'nın Turizmden Sorumlu Dışişleri Bakanı Isabel Oliver'in de söz konusu ABD'li şirketin girişimiyle ilgili temaslar yürüttüğü ifade edildi.

Etiketler:thomas cook iflas
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha