Rota

'Antalya otelleri rezervasyon almıyor, Rus turistler alternatif arayışına girdi'

'Antalya otelleri rezervasyon almıyor, Rus turistler alternatif arayışına girdi'
10 Ekim 2019, 09:25
Turizmde bu sezon rekor üstüne rekor kıran Antalya otellerinin doluluk nedeniyle rezervasyonları durdurması, Rusya'da turistleri alternatif arayışına itti.

Turizmde bu sezon rekor üstüne rekor kıran Antalya otellerinin doluluk nedeniyle rezervasyonları durdurması, Rusya'da turistleri alternatif arayışına itti. Rusya Tur Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barzıkin, Türkiye'nin bu yıl olağanüstü ilgi gördüğünü, sonbahar sezonunda fiyatlarda düşüş beklentisi olanların yaz fiyatları ile bile yer bulamadıklarını söyledi ve turistlere alternatif destinasyonlar sıraladı.

Barzıkin'in, fiyat, altyapı ve iklim bakımından Türkiye ile rekabet edebileceğini ileri sürdüğü destinasyonlar arasında ilk sıralarda Kıbrıs Rum Kesimi ve Balkan ülkeleri var. Turizmci ayrıca İtalya, Yunanistan, Güney Doğu Asya ve Dominik Cumhuriyeti'nin de bu mevsimde iyi bir alternatif olabileceğini söyledi.

Rus basını 8 Ekim Salı günü doluluk nedeniyle Antalya'daki otellerin Ekim ayı için müşteri kabulünü durdurduğunu yazmıştı. Turizm acentelerine göre, Ekim ayında Türkiye'nin ağırladığı Rus turist sayısı bu yıl yüzde 20'lik bir artış kaydetti. (Turkrus)

Yorumlar
Mehmet Mehmetoğlu
11 Ekim 2019, Cuma 09:11
Otellerinizi ucuza satarsanız tabii dolar. Birazcık gelir yönetimi yapsalar, kârlılığı 2 misli arttırmak o kadar kolayki.düşünsenize daha az doluluğa aynı geliri kazanacaksınız!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha