Antalya havalimanı yeni terminal inşaatında son durum!

Antalya havalimanı yeni terminal inşaatında son durum!
25 Kasım 2023, 10:00
Fraport TAV Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Holger Schaefers 13. Resort Turizm Kongresi'nde konuşma yaptı.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Holger Schaefers, Uluslararası Resort Kongresi’nde “Havalimanlarının Turizm Gelişimindeki Rolü” konulu oturumda Türkiye’nin coğrafi konumunun özellikle havacılık sektörü için çok önemli bir noktada olduğunu belirtti.

Holger Schaefers, “Türkiye, 200’den fazla uluslararası noktaya direkt ulaşımı sahip. Bu noktada bize havacılığın turizm üzerindeki büyük etkisini net bir şekilde gösteriyor. Türkiye’nin 2028 yılında kadar 100 milyar Dolar turizm gelirine ulaşma hedefi var. Bu büyük bir hedef. Türkiye’nin bu hedefe ulaşması için biz de çok çalışmak durumundayız'' dedi.

Antalya’nın bugün sahip olduğu hava trafiği bir başarı hikayesi olduğunu vurgulayan Schaefers, “Türkiye ve Antalya havacılık konusunda her zaman için en üst sıralarda değildi. Şimdi şunu söyleyebilirim ki artık Antalya, Akdeniz çanağında en çok tercih edilen destinasyon haline geldi. 1990’lı yıllardan bugüne kadar hep krizler meydana geldi. İnişli çıkışlı gelişmeler yaşandı ve bunların neticesinde Antalya havalimanı oldukça başarılı bir noktaya ulaştı. Antalya hem bir destinasyon hem de yoğun bir transfer ve aktarma noktası haline geldi. Bir kuş, dalın kırılmasından korkar mı? Hayır, çünkü uçabiliyor. Biz de bu mantıkla ilerliyor ve çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Antalya Havalimanı yeni terminal inşaat çalışmalarının yüzde 60'ı bitti

Schaefers, “Mevsimsellik bizim için de bir sorun. Sezon dışındaki dönemler üzerinde daha fazla çalışmalıyız. Hem oteller hem de havayolları olarak. Çünkü hem Antalya hem de Türkiye olarak her türlü imkana sahibiz. Bu imkanlar kışında kullanıldığı takdirde biz de havaalanları olarak kışında turist getirebilmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Bildiğiniz gibi yeni terminallerin inşaatı devam ediyor. Çalışmaların yüzde 60’ı bitti. Mümkün olan en kısa sürede bütün çalışmaları tamamlayarak gelecek yıllarda bunlara ek olarak farklı projelerle havaalanını büyütmeye devam edeceğiz. Antalya Havaalanı, uluslararası havaalanları içerisinde bir şaheser olacak” dedi.

Yorumlar
Ömer hayyam
27 Kasım 2023, Pazartesi 06:09
Antalyalı bı şekilde işini görür ve Manavgat,Side,belek,Lara,kemer bunun kaymağını yer zengin turistleri agirlarken alanyali kendi iç cekismeleri,hırsızlık,rüşvet,kişisel mal varlığını arttırma hırsı ile Gazipaşa havaalanını buyutez,çevre yolunu tamamlayamaz,altyapı rezalet seviyelere iner,ve en önemlisi herkesin düşman gibi gördüğü otelcilerin otelleri birer birer yıkılır ve yerine o meşhur einsaat firmaları residence yapar,sonra otelleri yilinica sevinen halk bir bakar aaa sokaklarda turist kalmamış,yolda yuruyen yok,sonra.yine.sevinir kiralar düştü diye ama sonra anlarki yolda yürüyen kalmayınca dukkkani da ciro yapamaz ve kirayı odeyemeden köyüne geri döner
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha