Alman tur operatörleri 2018 için Mısır’a odaklandı

Alman tur operatörleri 2018 için Mısır’a odaklandı
20 Aralık 2017, 17:09
Alman tur operatörleri, 2017 yılında önemli bir geri dönüşe imza atan ve 2018 erken rezervasyonlarında güçlü bir performans seyreden Mısır için yeni bir rekor beklentisi içine girdiler.

Mısır son yıllarda yaşanan terör saldırıları nedeniyle çoğu pazar gibi Almanya’da da önemli kayıplar yaşamıştı. Mısır 2016 yılında Alman ziyaretçi rakamlarında % 36 oranında düşüş yaşayarak; 653 bin ziyaretçi seviyesinin altına gerilemişti. Bu düşüş, 2015 yılında % 16.4 oranında artışla bir milyonun üzerinde Alman ziyaretçi rakamına ulaşılmasının ardından yaşanmıştı.

Rekor 2012 yılında

Mısır, 2012 yılında 1.1 milyon Alman ziyaretçi rakamlarıyla en üst seviyeye ulaşarak, bir rekora imza atmıştı.

2017 Mısır’ın geri dönüş yılı oldu

2017 yılına bakıldığında ise Mısır; Almanya pazarı için rekor olarak nitelendirilebilecek bir geri dönüşe imza attı. Geçtiğimiz haftalarda, Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Mısır’ın ve Mısır destinasyonlarının tur operatörlerinin tatil satışlarında % 55 oranında artış kaydettiğini ve 2017 yılı için Mısır’ın Alman pazarının kazananları arasında yer aldığını açıklamıştı.

Hedef 1.2 milyon Alman turist

Berlin’de faaliyet gösteren Mısır Turizm Bürosu’nun Başkanı Muhammed Abdel Gabar; Mısır destinasyonlarının güçlü bir geri dönüş kaydettiğini belirterek; bu yıl sonu için Almanya pazarında 1.2 milyon turist seviyesine ulaşma beklentisi içerisinde olduklarını açıkladı.

Abdel Gabar, 2018 yılında turist sayısını daha da yukarılara çekmek için tur operatörleri ve seyahat acenteleriyle önemli ortak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Alman tur operatörleri iyimser

Almanya’da faaliyet gösteren tur operatörleri de ekonomi ve turizm dergisi fvw’ye Mısır’ın bu sene iyi bir performans sergilediğini, 2018 yılı için de Mısır’a yönelik iyimserliklerini koruduklarını ve beklentilerini arttırdıklarını belirttiler.

2018’de Alman tur operatörleri Mısır’a yönelik nasıl bir strateji izleyecek?

Almanya’da faaliyet gösteren birçok tur operatörü Mısır’a yönelik uçuş kapasitelerini ve Mısır destinasyonlarındaki otel portföylerini artırma yoluna gittiler.

FTI, Almanya’nın 31 kentinden 132 uçuş düzenleyecek

Almanya pazarında kendini Mısır pazarının lideri olarak tanımlayan FTI; Mısır’ın bu sene güçlü bir geri dönüşe imza attığını belirtti. Münih merkezli tur operatörü 2018 yaz sezonu için Mısır’a yönelik fiyatlarını bu yılki fiyatlarla aynı seviyede tutacağını açıkladı.

FTI Group Mısır’a yönelik uçuş programında önemli sefer ve kapasite artışına gitti. FTI, Almanya’nın 31 kentinden haftada 132 uçuş düzenleyecek. Hurghada’ya haftada 93 uçuş düzenleyecek FTI, bu yıl Sharm El-Sheikh ve Luxor uçuşlarına da start verecek.

Alltours: Nil Nehri cruise turlarına talep artıyor

Alltours ise Hurghada’ya yönelik rezervasyonların iyi performans gösterdiğini, Sharm El Sheikh’e yönelik talebin yükselişe geçtiğini açıkladı. Diğer yandan Alman tur operatörü hem kış sezonu için hem de yaz sezonu için Nil Nehri cruise turlarına yönelik talebin “fark edilir bir oranda artış” gösterdiğini belirtti.

TUI: Çocuklu ailelerin Mısır tercihi giderek artıyor

TUI’nin Mısır pazarından sorumlu müdürü Berno Rischmann; müşterilerin Mısır’a yönelik güvenlik algısının olumlu yönde seyrettiğini ve rezervasyonlardaki çocuklu aile sayılarının giderek artış gösterdiğini belirtti. Mısır’da “müşteri tatmini ve memnuniyetinin” üst seviyede olduğuna dikkat çeken Rischmann; daha önceden Mısır’ı tercih eden müşterilerin bu yıl için rezervasyon tekrarının önemli seviyede olduğunu söyledi.

TUI, 2017 – 18 Kış sezonu için haftalık olarak Hurghada uçuşlarını % 70, Marsa Alam uçuşlarını ise % 150 oranında arttırdı.

DER Touristik’in 2018 Mısır hedefi çift haneli artış rakamı

DER Touristik de Mısır pazarında önemli operasyon hacmine sahip olan tur operatörleri arasında yer alıyor. DER Touristik, Mısır pazarında geçtiğimiz yılın 12 ayında elde ettikleri rakamları bu yılın ilk on ayında yakaladıklarını açıkladı. DER Touristik’in alt markaları olan ITS ve Jahn Reisen’in Ürün Müdürü Nils Lübbe; Mısır’a yönelik 2018 erken rezervasyonlarının iyi bir seyir izlediğini ve bu yıl Mısır’a yönelik müşteri sayılarında çift haneli büyüme rakamlarına ulaşacaklarını ileri sürdü.

Thomas Cook’un premium markası “Signature Finest Selection” ise Nil Nehri cruise turlarına yönelik talepte iyimser bir tablonun ortaya çıktığını bunun sonucunda da hem yaz sezonuna hem de kış sezonuna yönelik “lüks cruise turları” seferlerinde artışa gittiklerini açıkladı.

Alman tur operatörlerinin Mısırlı yetkililerden talepleri…

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Alman tur operatörlerinin Mısırlı turizm yetkililerinden bir takım talepleri de söz konusu. Alman tur operatörleri, Mısırlı yetkililerden proaktif pazarlama faaliyetleri izlemelerini, Turizm Bürosu ve Alman tur operatörleri arasında yakın işbirliği kurulmasını ve turizm altyapılarına yönelik ek yatırımlar talep ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha