HIKVISION

Yolcu uçağı yerleşim merkezine düştü

Yolcu uçağı yerleşim merkezine düştü
22 Mayıs 2020, 13:41
Pakistan'da 91 yolcu ve 7 mürettabatı taşıyan uçak düştü.

Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait 91 yolculu bir uçağın, ülkenin Karaçi kenti yakınlarında düştüğü belirtildi. İlk gelen bilgilere göre; Lahor-Karaçi seferini yapan PIA'ya ait Airbus A320 tipi uçağı yerleşim merkezine düştü.

Uçak Karaçi Havalimanı yakınlarındaki evlere çarparak büyük bir yıkıma sebep oldu.

Uçağın düştüğü bölgeden yoğun dumanlar gökyüzüne yükseldi.

Çarpma sonucu evlerde yangın çıktığı belirtildi.

'2 kişi sağ kurtuldu' iddiası

PIA Sözcüsü Abdul Sattar PK-8303 sefer sayılı uçakta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi. Sivil Havacılık Kurumu ise olaydan saatler sonra sayıları düzeltti ve uçakta 91 yolcu ve 7 mürettebat olmak üzere toplamda 98 kişi olduğu bilgisini paylaştı.

AP ajansının aktardığına göre Karaçi Belediye Başkanı Wasim Ahtar, uçaktakilerin tamamının hayatını kaybettiğini, en az 5-6 evin yerle bir olduğunu, enkaz altında kalıp ölen kimse olup olmadığının ise henüz belli olmadığını açıkladı. Reuters ajansına da konuşan Ahtar ölü sayısıyla ilgili resmi doğrulama beklediklerini de ekledi. Adını vermek istemeyen bazı yetkililer de en az 2 kişinin kurtulmuş olabileceğini kaydetti.

Öte yandan firmanın CEO’su da her iki pistin de iniş için hazır olduğunu, bu anlamda teknik bir aksaklık yaşanmadığını belirtti.

Uçağın yolcu listesinin de paylaşılmasıyla düşen uçakta, Pakistanlı ünlü model Zara Abid’in de olduğu ortaya çıktı.

Etiketler:yolcu uçak
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha