TÜROB'tan yalanlama!

TÜROB'tan yalanlama!
26 Mart 2020, 09:15
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) bazı sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar üzerine açıklama yaptı.

TÜROB'tan yapılan açıklamada İstanbul’daki “konaklama tesislerinin sağlık personeline barınma imkanı tanımadığı” yönündeki haber ve yorumlar tamamen asılsız olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından, 24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla, Covid-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında; “sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kuruluşlarında çalışan personelden, isteyenlerin Sağlık Bakanlığı’nın organizasyonuyla görev yaptıkları bölgedeki kamuya ait sosyal tesislerde konaklayabilecekleri” belirtilmiştir. İstanbul’daki “konaklama tesislerinin sağlık personeline barınma imkanı tanımadığı” yönündeki haber ve yorumlar tamamen asılsızdır.

Herhangi bir talep gelmedi

TÜROB’a bu konuda bugüne kadar herhangi bir resmi kurum ya da kuruluştan anılan mahiyette bir talep gelmemiştir. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu böyle bir dönemde, talep edilmesi halinde üyelerimiz ile süratli bir şekilde istişare ederek, sağlık ve hijyen şartlarının güvenli bir standartta oluşturulması, otellerde çalışan ve konaklayan diğer kişilerin sağlığına yönelik herhangi bir risk oluşturmayacak şekilde, imkanlarımız dahilinde devletimizin ve milletimizin yanında olmaya, elimizden gelen her türlü yardım ve desteği sunmaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz."

Etiketler:TÜROB
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha