Turizm kentlerinde kim kazandı?

Turizm kentlerinde kim kazandı?
31 Mart 2019, 01:00
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, turizm kentlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ağırlığı hissedildi.

Turizmin başkenti CHP dedi.

Yerel seçimlerde en dikkat çekici değişim Antalya’da yaşandı. CHP’li Muhittin Böcek oyların yüzde 50.8’ini alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. AKP’li Menderes Türel’le yarışan Muhittin Böcek, 4 dönem Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapmıştı.

Antalya’da 7 ilçeyi CHP, 7 ilçeyi AKP, 2 ilçeyi MHP, 2 ilçeyi İYİ Parti, bir ilçeyi de DSP kazandı.

Muğla’da CHP kazandı

Muğla’da büyükşehir belediyesini yüzde 36,97 ile CHP’li aday Osman Gürün kazandı. Muğla’da Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi turizm merkezlerini CHP kazanırken, sadece Dalaman’da AKP’li aday kazandı.

Kuşadası ve Didim CHP

Aydın’da yüzde 53,6 ile büyükşehir belediye başkanlığını Özlem Çerçioğlu kazandı. Kentin önde gelen iki turizm merkezi olan Kuşadası ve Didim’i de CHP’li adaylar kazandı.

İzmir’de Büyükşehir ve turizm merkezlerini CHP kazandı

İzmir’de ise CHP’li aday Tunç Soyer 58,06 gibi yüksek bir oranla büyükşehir belediye başkanlığını kazandı. Kentin önde gelen turistik ilçelerinden Çeşme, Dikili, Foça, Seferihisar, Selçuk, Karaburun ve Urla’da CHP, Bergama’da ise AKP kazandı.

Bozcaada CHP, Gökçeada İYİ Parti

Büyükşehir belediyesinin CHP’nin kazandığı Çanakkale’de ise Küçükkuyu ve Bozcaada’yı CHP, Gökçeada’yı ise İYİ Parti kazandı.

Arısoy kazandı Yavuz kaybetti

İstanbul’da turizm sektörünün yakından takip ettiği iki adaydan Zeytinburnu adayı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy yüzde 50.5 oy alarak kazanırken, Kadıköy’den aday gösterilen ICVB eski Başkanı Özgül Özkan Yavuz yüzde 19,5 oy alarak kaybetti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha