HIKVISION

Tur operatöründen iyi haber...

Tur operatöründen iyi haber...
27 Haziran 2020, 12:45
Geçtiğimiz günlerde faaliyetlerine son verdiğini açıklayan Rus tur operatöründen iyi haber geldi.

Ağırlıklı olarak cruise ve nehir seyahatlerinde uzmanlaşan St. Petersburg merkezli tur operatörü Nika, 23 Haziran Salı günü itibariyle faaliyetlerini askıya aldığını açıklamıştı. 27 yıldır piyasada olan şirket böyle zor bir kararı almasının gerekçesini internet sitesinden yaptığı duyuruda açıklamıştı. Şirket, koronavirüs pandemisinin bu dönemde turistlerin seyahat etmesini imkansız hale getirdiğini dile getirmişti. Nika'nın yönetimine göre şirketin kurtulma şansı vardı. Ama sigorta şirketi SPJSC Ingosstrakh'ın tur operatörü sorumluluk sigortası sözleşmesini uluslararası turizm alanında genişletme konusundaki isteksizliğinin şirkete ölümcül darbeyi vurduğu belirtilmişti.

Yeni duyuru: Sorun çözüldü, faaliyetlerimize devam ediyoruz

Nika'dan önceki gün yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada tur operatörü faaliyetinin devam edeceği belirtildi. Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ile iletişim kurduktan sonra sigorta şirketinden bağımsız olmayı başardıklarını belirten şirket, müşterilerine yönelik " Artık sigorta şirketlerine bağımlı değiliz. Sizler ve sizinle birlikte bu salgından sağ çıkacağız ve harika seyahatler gerçekleştireceğiz ” ifadelerini kullandı.

NİKA'yı mali borç güvenliği kuralından muaf tutan Rostourism, şirketin kişisel borç fonuna katkı ödeme yükümlüğünü 1 Nisan 2021 tarihine kadar kaldırdı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha