Temmuzun ilk haftasında Antalya'ya 27 bin yabancı turist geldi

Temmuzun ilk haftasında Antalya'ya 27 bin yabancı turist geldi
10 Temmuz 2020, 11:21
Antalya’nın yeni Valisi Ersin Yazıcı, Haziran ayında Antalya’yı 21 bin 44 kişinin ziyaret ettiğini, 1-7 Temmuz tarihleri arasında Antalya Havalimanı’na 27 bin 83 yabancı misafir geldiğini söyledi.

Haziran ayında Antalya’yı 21 bin 44 kişinin ziyaret ettiği bilgisini paylaşan Vali Ersin Yazıcı, temmuz ayı itibarıyla ise turist sayısında yavaş da olsa bir artış gözlemlediklerini anlattı. Yazıcı şunları söyledi: “En büyük gururumuz şu ki tatil için şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin güvenli turizmi gördükten sonra teşekkürlerle bizlere veda etmesi. Sosyal medya hesaplarında Antalya’nın ne kadar güvenli olduğunu ve bu dönemde şehrimizi seçtikleri için de çok doğru bir tercih yaptıklarını paylaşıyorlar. Biz her ne kadar Antalya güvenli desek de burada tatil yapan bir turistin Antalya’yı sağlıklı ve güvenli bulduğunu söylemesi daha etkili.”

Dünya Gazetesi'nden Mehmet Kara'nın haberine göre, Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısının giderek arttığını ifade eden Vali Yazıcı, “1-7 Temmuz tarihleri arasında Antalya Havalimanı’na 27 bin 83 yabancı misafir geldi. Gelen misafirlerimizden 10 bin 48’i Ukraynalı. Gelen Ukraynalı misafirlerimizin hepsi de tatillerinden memnun. İngiltere’nin de Türkiye’yi güvenli tatil bölgesi ilan etmesiyle birlikte İngiliz turistlerin de rezervasyonlarında artış gözlemliyoruz” diye konuştu.

COVID-19 süresince alınan başarılı önlemlerin meyvelerinin yavaş yavaş toplanmaya başlandığını ifade eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “İnanıyorum ki temmuz ayının sonlarına doğru hızlı bir yükselişe geçeceğiz. Ağustos ayı sonu itibariyle de Antalya turizminin normal seyrine döneceğiz diye tahmin ediyorum” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha