HIKVISION

SunExpress CEO'su Kownatzki: Tur operatörlerinin geri bildirimleri çok olumlu

SunExpress CEO'su Kownatzki: Tur operatörlerinin geri bildirimleri çok olumlu
30 Haziran 2020, 14:00
Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress CEO'su Max Kownatzki turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SunExpress geçtiğimiz günlerde İzmir, Ankara ve Antalya'dan dış hat uçuşlarını kademeli başlatmıştı.

İç ve dış hat yolcu sayımızda ciddi artış var

SunExpress CEO'su Max Kownatzki, uçuşlara ilgi ve talebin beklentilerin üstünde olduğunu söyledi. Hem iç hem dış hat uçuşlarında yolcu sayısında ciddi bir artış olduğunu belirten Kownatzki dış hat uçuşlarında salgın öncesi seviyeye ulaşmanın ülkelerin karşılıklı seyahat yasaklarını kaldırmasına bağlı olduğunu belirtti.

Avrupalı tur operatörlerinden aldığımız geri bildirimler çok olumlu

Birçok ülkede sektör tarafından uygulanması mümkün olmayan kararnameler çıkarıldığını ve salgının yayılmasına karşı alınacak önlemlerin geciktiğini ifade eden Kowntazki, Avrupa'nın en büyük tur operatörleriyle çalıştıklarını belirterek şöyle devam etti:

"Özellikle Türkiye konusunda uzmanlaşmış olan iş ortaklarımızdan aldığımız geri bildirimler, uzun vade için çok olumlu. Avrupalı misafirlerimiz Türkiye'nin iklimini, tatil bölgelerini çok beğeniyor. Yasakların kaldırıldığı Avrupa ülkelerinden zaten Türkiye'ye turist getirmeye başladık, yasaklar kalktıkça da daha fazla turist getireceğiz."

SunExpress Almanya neden kapatıldı?

Şirketin yan kuruluşu SunExpress Almanya'nın kapatılmasına da değinen Kownatzki, salgın nedeniyle 2020 hedeflerini yeniden gözden geçirmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Kownatzki, şöyle konuştu: " Tüm çabamızı ve gücümüzü temel faaliyet alanımız olan yere, yani Türkiye’ye yoğunlaştırmak ve Türk turizminin daha da güçlü bir ortağı olmak için bu kararı aldık. Tamamen Türkiye pazarına odaklanmaya karar verdik. Avrupa ile Mısır, Bulgaristan ve İtalya gibi diğer turistik bölgeler arasındaki operasyonlarımızı durdurduk. Türk yolcularımızı Almanya'dan Anadolu şehirlerine direkt uçuşlarla getirerek onları memleketlerine ve sevdiklerine kavuşturmaya ve Avrupa'yı Türkiye'ye bağlamaya odaklandık. "

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha