Şerif Öter: Pegasus kendi çıkarına bakıyorsa, Devletimiz de bize baksın

Şerif Öter: Pegasus kendi çıkarına bakıyorsa, Devletimiz de bize baksın
03 Ağustos 2019, 23:46
Pegasus’un İzmir-Mardin uçuşlarını iptal etmesine tepki gösteren Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, THY’den direkt sefer koymasını istedi.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, Pegasus Hava Yolları’nın İzmir-Mardin arası uçak seferlerini iptal edilmesine tepki göstererek, Türk Havayolları’nın direkt sefer koymasını talep etti. Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Şerif Öter, 160 bin civarında Mardinlinin İzmir’de yaşadığını ve seferlerin yapıldığı süreçte, dolulukların birçok ilin ortalamasından daha yüksek olduğunu iddia etti.

“Seferlerin iptal edilmesi turizmimizi olumsuz etkiledi”

Uçuşların iptal edilmesinin Mardin’in turizmini olumsuz etkilediğini savunan Öter, “Ulaşım temel bir ihtiyaçtır. Mardin ve İzmir’de yaşayan bir milyon Mardinli adına Sayın Devlet yetkililerimize sesleniyor ve çağrıda bulunuyoruz. Dünyanın sayılı havayolu şirketleri arasında yer alan Türk Hava Yolları günde bir uçak İzmir Mardin arası sefer yapması zor olmasa gerek. Biz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Devletimiz bizi özel bir havayolu şirketinin insafına bırakmamalı, Pegasus kendi çıkarına bakıyorsa Devletimizde Mardinli vatandaşlarına bakmalıdır. Tıpkı diğer illerimiz gibi.” diye konuştu.

Mardin’in kanaat önderleri, iş adamları, STK temsilcileri ve siyasetçilerine de çağrıda bulunan Öter, “Lütfen bu konuda ilgisiz, duyarsız kalmayın.” dedi.

“Şanlıurfalılar tepki gösterdi, uçak seferlerini iptal ettirmedi”

“Şanlıurfa - İzmir arası uçak seferlerini de iptal etmek istediler, fakat Şanlıurfa sahipli çıktı, tepki verdiler uçak seferlerini iptal ettirmediler” diye konuşan Öter, “Başta Mardin iktidar vekillerimiz ve ildeki idarecilerimiz biran önce bu sorunun çözümü için ilgili yetkililer nezdinde girişimde bulunsunlar. Gerekirse Sayın Cumhurbaşkanımıza gitsinler” dedi.

“Havalimanı niye yapıldı?”

Federasyon olarak Bayramdan sonra Ankara’ya gidip konuyla ilgili temaslarda bulunacaklarını açıklayan Öter, “Devletimiz koca Mardin havalimanını ulaşım hizmeti için yapmıştır. Pegasus ve diğer özel havayollarının keyfi sefer yapıp, yapmamaları ve çıkarları için olmasa gerek” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha