Sercan Köse: Hilton markası ile Elazığ'da fark yaratıyoruz

Sercan Köse: Hilton markası ile Elazığ'da fark yaratıyoruz
28 Nisan 2017, 17:53
Hilton’un 14 markasından biri olan DoubleTree by Hilton, yeni oteli DoubleTree by Hilton Elazığ, misafirlerini ağırlamaya başladı. Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 11 DoubleTree by Hilton otelinin arasında yerini alan otelde; 80 standart oda, 30 balkonlu oda, 5 köşe oda ve 5 suite oda olmak üzere toplam 110 oda bulunuyor.

Şehrin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olmalarının yanı sıra Hilton markasının da tercih edilmelerini sağlayan diğer nedenler arasında yer aldığını söyleyen DoubleTree by Hilton Elazığ Genel Müdürü Sercan Köse: “Modern ve tarihi detayların kombinasyonundan oluşan tasarımımız, eşsiz yemek seçeneklerimiz, üst sınıf servis ve hizmetlerimiz ile Elazığ'ı ziyaret eden turistlerin tercihi olacağız” şeklinde konuştu.

DoubleTree by Hilton Elazığ’ın yatırım süreci, maliyeti ve yatırımcısı hakkında bilgi verir misiniz?

Otel Tahalife ismiyle inşa edildi fakat açılışa birkaç hafta kala Nisan 2016’da Hilton Worldwide ile franchise anlaşması imzalandı. Bu nedenle otel, Hilton standartlarına uygun olacak şekilde dönüşüm sürecine girdi ve 17 Şubat 2017 yılında dönüşüm süreci tamamladı. DoubleTree By Hilton Elazığ olarak kapılarını açan otelimizin yatırım maliyeti, yaklaşık 60,000,000 TL’dir. Otelin yatırımcıları ise Erol ve Demir ailesidir.

Hedef müşteri kitleniz kimlerdir?

Otelimizin hedef müşteri kitlesi, şirketlerdir. Ayrıca iç pazarda, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölge müdürlüklerine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Otelin genel özellikleri hakkında bilgi verebilir misiz?

Otelde 80 standart oda, 30 balkonlu oda, 5 köşe oda ve 5 suite oda olmak üzere 110 oda bulunuyor. 162 yatak kapasitesine sahip olan otelimiz, 12 kattan oluşuyor. Tesisimizde, 2 katlı otopark, Spa & Fitness Center (buhar odası, masaj odaları, sauna, hamam, kese odası, dinlenme odası, vitamin bar), VIP toplantı salonu, bölünebilir çok amaçlı toplantı salonu, balo salonu, fuaye alanı, iş merkezi, All Day Dining Restoran, teras kafe, nargile bölümü, çocuk oyun odası, mescit, berber ve kuaför bulunuyor.

Sizi ön plana çıkaran özellikleriniz nelerdir?

Konumumuz, şehrin ilk ve tek 5 yıldızlı oteli olmamızın yanı sıra Hilton markası ile fark yaratıp, ön plana çıkıyoruz.

Dianna Vaughan / DoubleTree by Hilton Global Başkanı

Vaughan: Hem iş hem de eğlence için mükemmel bir seçim

DoubleTree by Hilton Elazığ konuklarını, DoubleTree by Hilton'a özgü misafirperverlik ve markanın alametifarikası, check-in sırasında çikolata parçacıklı sıcak kurabiye ile karşılıyor, konaklama boyunca mükemmel hizmet sunuyor. Merkezi konumu, tarihi alışveriş yerlerine ve Elazığspor'un kalesi Elazığ Atatürk Stadyumu’na yakınlığıyla otelimiz Elazığ'a hem iş hem de eğlence amacıyla gelenler için mükemmel bir seçim.

İbrahim Halil Elçi / İç Mimar

Elçi: Misafirlere ofis ve ev ortamı hazırladık

DoubleTree by Hilton Elazığ’ın iç ve dış mimarisinde Selçuklu dönemi çizgilerini yakalayarak, çevresel görüntüyü rahatsız etmeden fakat kimliği olan işlevsel ve anıtsal etkili bir otel tasarladık. İç mekanlarda yeni minimalist yaklaşımın sadelik ve işlevsellik ilkelerini benimseyerek misafirimize dingin, rahatlatıcı ve dinamik ortamı yakalamaya çalıştık. Detay çözümler, renk, malzeme ve doku ahengi ile mekan algısına yüklenen enerji, otelin hizmet kalitesine karşı yüksek güven oluşturur. Binanın içine sokulan sanat eserleri, taş, cam, ahşap betonarmeden oluşan binaya ruh üfler ve misafirlerinin bina ile duygusal bağ kurmasını sağlayarak konforunu yükseltir. Bu ilkelerden yola çıkarak işimizi en ince ayrıntısına kadar titizlikle yapmaya çalıştık. Bir şehir oteli olarak ağırlıklı misafir profili olan iş, kültür, akademi dünyasına mensup misafirlerimize yüksek teknolojisi ile ofis ve ev ortamı hazırladık. DoubleTree by Hilton Elazığ, ‘Küçük şeylerin çok şey ifade ettiği yer’ sloganıyla hizmete açıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha