TTYD

'Şalvar turizmi' için 15 milyon liralık otel açtı!

'Şalvar turizmi' için 15 milyon liralık otel açtı!
10 Ağustos 2019, 09:23
Aile otelini lüks tatil kompleksine çeviren kadın girişimci Beyhan Özcan, kiraladığı zeytin ve kiraz bahçeleriyle misafirlerine alternatif bir tatil imkanı sunuyor.

Uzun yıllar bankacılık sektöründe yönetici olarak çalıştıktan sonra emekli olup doğup büyüdüğü Karamürsel'e geri dönen Beyhan Özcan, baba yadigarı motele 15 milyon TL yatırım yaparak Blue Pier ismiyle hayali olan alternatif turizmi geliştirmek için kolları sıvadı. Tesis, 100 yatak kapasitesi ile hem restoran hem de otel hizmeti veriyor.

Karamürsel'in dünyaca meşhur sepetlerini yörenin zeytin ve kirazlarıyla dolduran Özcan, bu zenginlikleri turizmi canlandırmak için kullanmaya karar verdi.

Müşterilere Şalvar giydirip bahçeye götürüyor

İlk başlarda yakın çevresindeki arkadaşlarıyla hobi olarak kiraz topladıklarını anlatan Özcan, ilgi yoğun olunca yaz aylarında kiraz sonbaharda ise zeytin toplama turları düzenlemeye başladı. Otelde kalan misafirlerine şalvar giydirip ellerine Karamürsel sepetlerini tutuşturan Özcan, kiraladığı bahçelerde misafirlerine hasat yaptırıyor.

20 ülkeden misafir ağırlıyor

Özellikle Osman Gazi Köprüsü ve İzmir otobanı açıldıktan sonra İstanbul'dan 45 dakikada Karamürsel'e ulaşmanın mümkün hale geldiğini ifade eden Özcan, " Kadınlar giydikleri şalvarları, süslü Karamürsel sepetleriyle topladıkları kiraz ve zeytinleri yanlarında götürebiliyor. Mavi bayraklı denizimizde yüzüp sadece deniz suyu kullanılan havuzumuzda yüzebiliyor" diye konuştu.

Günübirlik İstanbul'dan gelen misafirlerimiz en önemli müşterilerimiz. Aynı zamanda Almanya, Amerika, Rusya başta olmak üzere 20'den fazla ülkeden misafirlerimiz var" şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha