‘Sağlık çalışanıyım diye otele alınmadım’ iddiası büyük tepki çekti

‘Sağlık çalışanıyım diye otele alınmadım’ iddiası büyük tepki çekti
04 Nisan 2020, 20:12
RYS Hotel’in doktor müşteriyi ‘sağlık çalışanı’ olduğu için otele almadığı iddiası sosyal medyada infial yarattı.

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr İpek Güngör Doğan’ın “sağlık çalışanı olduğu için” Edirne’deki RYS Hotel’e kabul edilmediğini iddia etmesi, sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Otel Müdürü tarafından rezervasyonu olmasına rağmen otele kabul edilmediğini ileri süren İpek Güngör Doğan, sosyal medyada şu paylaşımda bulundu:

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan otel yönetimi ise iddiaları kabul etmeyerek, İpek Güngör Doğan’ı otelin kapatılarak tadilata alınması nedeniyle kabul edilmediğini açıkladı:

Otelin açıklaması şöyle:

ZORUNLU BASIN AÇIKLAMASI??

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli bir sağlık çalışanımız 29.03.2020 tarihinde rezervasyon yaptırdığı RYS Hotel’e 31.03.2020 tarihinde konaklama için geldiğinde RYS Hotel’in hem apart hem de otel bölümünün kapalı olduğu söylendiğini ancak sonrasında olayın aslının böyle olmadığını, “sağlık çalışanı” olduğu için bizzat otel müdürü tarafından kabul edilmediğini öğrendiğini iddia ederek bu konuda kendi şahsi sosyal medya hesaplarında paylaşımda bulunmuş, paylaşımın sosyal mecralarda hızla yayılması üzerine yanlış anlamaların önüne geçmek, şirketimize bilinçsiz olarak yürütülen kara propagandayı engellemek için zorunlu olarak açıklama yapılması gerekli olmuştur.

Çin’de otaya çıkan, sonrasında tüm dünyaya ve 10 Mart 2020 tarihinden itibaren de ülkemizde tespit edilip hızla yayılan, Dünya Sağlık Örgütünün küresel salgın olarak kabul ettiği, devletimiz tarafından da salgın hastalık kabul edilerek olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden olan Covit-19 Korona Virüsü sebebiyle şirketimiz de çalışanlarını, misafirlerini ve halk sağlığını düşünerek birtakım tedbirler alma cihetine gitmiştir. Bu bağlamda 28.03.2020 gece 00:00 tarihi itibariyle hizmetlerine belirsiz süreyle geçici ara verildiğini duyurmuştur.

31.03.2020 tarihinde öğle saatlerinde konaklama talebiyle RYS Hotele gelen yüzü maskeli, eldivenli bir hanımefendiyle otelde başkaca görevli bulunmadığından otel müdürümüz ilgilenmiş, Korona Virüsü Salgını kapsamında alınan tedbirler gereğince otelimizin kapalı olduğu, misafir kabul edilmediği kendisine bildirilmiştir. Ücretli ya da ücretsiz kalabileceği işletmeler hakkında misafire açıklamalar yapmış, herhangi bir şekilde sorunla karşılaşması, konaklayacak yer bulamaması halinde araması için bizzat kendi şahsi cep telefonunu numarasını vermiş ve sonrasında hanımefendi otelden ayrılmıştır.

Edirne’de 2012 yılından bu yana misafirlerine nitelikli, kaliteli konaklama hizmeti veren RYS Hotel’de bugüne kadar yaptığı işi, unvanı, makamı, mevkii ve benzeri sıfatlar sebebiyle hiçbir misafirimizin otele kabul edilmemesi gibi bir hadise vuku bulmamıştır.

Konaklama ihtiyacı olan her kim olursa olsun mevcut imkânlar çerçevesinde her misafirimize ayrım yapılmaksızın konaklama hizmeti verilmiştir.

Ancak Korona Virüsü Salgını sebebiyle devletin her türlü kademesinde alınan tedbirlere uygun olarak çalışanlarının, misafirlerinin ve halk sağlığının korunmasını teminen şirketimiz tarafından 29.03.2020 tarihinden itibaren RYS Hotelin belirsiz süreyle geçici olarak kapatılması kararı sonrasında, kimlik bildirim sistemi (KBS) ve otel kayıtlarıyla sabit olmak üzere hem otel hem de apart bölümüne hiçbir misafir kabul edilmemiş ve bu dönemde otelimiz tadilata alınmıştır.

Hiçbir araştırma yapılmaksızın, işin aslını tespit için şirketimize herhangi bir müracaatta bulunulmaksızın “sağlık çalışanı olduğum için otele bizzat müdür tarafından alınmadım” iddiasıyla yapılan 03.04.2020 tarihli sosyal medya paylaşımı sonrasında hanımefendi ile telefon görüşmesi yapılmış ve konunun tamamen yanlış anlaşılmalar silsilesine bağlı olduğu anlaşılmış ve kendisi yapmış olduğu paylaşımı sayfasından kaldırarak aynı gün bir tekzip yayınlamıştır.

Buna rağmen halen çeşitli mecralarda konuyla ilgili araştıma yapılmaksızın ahlaka ve hukuka aykırı iftira ve iddia şirketimize izafe edilmeye çalışılmakta ve şirketimizi itibarsızlaştırmaya yönelik paylaşımlar yapılarak kara propoganda yürütülmektedir. Lütfen prim vermeyiniz.

Zira kapama öncesi kendi portföyünde yer alan hassaten sağlık çalışanlarını aramış, otelimizi arayanlara yönelik de otel imkanlarından uygun fiyatlı yararlanabileceği tarzında özel uygulamalara gidilmiş ve bu kapsamda sağlık çalışanı olanlara kapama öncesi son güne kadar özellikli hizmet vermiştir.

Olayın aslı bu şekildedir.

Çalışanlarımıza, misafirlerimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Ardından Dr İpek Güngör Doğan sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamayı yaparak hesabını kapattı:

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha