Rusların Türkiye’deki otel tercihleri değişmedi

Rusların Türkiye’deki otel tercihleri değişmedi
08 Kasım 2016, 12:23
Ruslar'ın 5 yıldızlı ve orta sınıf otel tercihleri bu yıl da değişmedi. TourDom.ru’nun paylaştığı bilgiye göre, Ruslar en çok Larissa, Amara, Martı Myra, Kaya ve Sentido otel zincirlerinde konaklamayı tercih ediyor.

Rus TourDom.ru’da yer alan habere göre, ekim ayında Türkiye’yi ziyaret eden Rus turistlerin sayısı, 2015 yılının aynı ayına göre yüzde 6.8 artış gösterirdi. Türkiye, yaşanan tüm problemlere rağmen Rusya’da sonbaharda en çok tercih edilen yurt dışı destinasyonu olmayı başardı.

Rus online tatil satış sitesi Ruspo’nun CEO’su Veniamin Bondarev, konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye, eylül ve ekim aylarında yapılan tatil satışlarında Rusların en çok tercih ettiği yurt dışı destinasyonu durumunda. Bu başarıda, Türk otelcilerinin ve Rus tur operatörlerinin esnek fiyat politikalarının önemli bir etkisi var.”

TBG Booking Center Genel Müdürü Dmitri Kobyakov ise, “Türkiye satışları şu anda oldukça iyi gidiyor ve geleceğe dönük talep ve fiyatlar da oldukça iyi görünüyor. Ayrıca pek çok hava yolu ve tur operatörünün Türkiye’yi yıl boyunca satmaya hazır olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Mısır’a yönelik uçuşların hala başlamamasının etkisiyle tur operatörleri Türkiye programlarını genişletmek istese de, uzmanların bu konuda bazı endişeleri bulunuyor.

Veniamin Bondarev, Türkiye’de normal şartlarda otellerin yüzde 10’luk kısmının kış mevsiminde hizmet verdiğini, bu sene yaşanan kriz sebebiyle bu oranın çok daha düşük olacağını ifade ediyor. Veniamin, durum böyle olsa da, açık olan otellerin yeni yılda Ruslara uygun fiyatlı teklifler sunduğunu ve talebin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, Rusların 5 yıldızlı ve orta sınıf otel tercihlerinin ise değişmediği görülüyor. TourDom.ru’nun paylaştığı bilgiye göre, Ruslar 60 – 100 bin Rublelik tatillerinde en çok şu otel zincirlerinde konaklamayı tercih ediyor: Larissa, Amara, Martı Myra, Kaya ve Sentido.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha