HIKVISION

Rusların Türkiye'de tatil yapabilmesi için tek şart açıklandı

Rusların Türkiye'de tatil yapabilmesi için tek şart açıklandı
29 Mayıs 2020, 10:26
Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova yurt dışına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlardan sınırların ne zaman açılabileceğine yönelik çok sayıda soru aldıklarını söyledi. Rus Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde Rus turistlerin hangi ülkelerde tatil yapabileceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan değerlendirmeye göre popüler Avrupa turizm destinasyonlarında Ruslar için sınırların açılması hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğu belirtildi. Bunun nedeni olarak koronavirüsün küresel ölçekte yayılma tehdidinin henüz aşılamaması gösterildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'na göre, “Tarifeli yolcu uçuşlarına başlama kararı dikkatle hazırlanmalı ve hem Rusya'daki hem de bir bütün olarak dünyadaki mevcut epidemiyolojik durum dikkate alınarak yapılmalı”

Türkiye tatili için otellerin sertifikasyonu bekleniyor

Değerlendirmede Rusların tatillerini yurt dışında geçirmeleri için açık kapılar bırakıldı. Rus Dışişleri Bakanlığı, " Turistik tesislerin sağlıklı turizm sertifikasının tamamlanmasından sonra Türkiye'de tatil mümkün olacak." ifadelerini yer verildi.

Uzmanlar tüm Antalya otellerinin sertifikasyonunun Haziran-Temmuz aylarında gerçekleşeceğine inanıyorlar.

Rus Dışişleri Bakanlığına göre, koronavirüs salgınıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanırsa Avrupa ülkelerinin Haziran-Temmuz aylarında sınırlarını birbirlerine açmaları beklenebilir. Bundan sonra, muhtemelen AB dış sınırlarının açılması tavsiyesinde bulunacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha